آزمون آیلتس Life Skills

آزمون آیلتس Life Skills

آزمون آیلتس Life Skills  چیست؟

آزمون آیلتس قبلا دو نوع آکادمیک و جنرال داشت .از سال ۲۰۱۵ آزمون آیلتس جدیدی با نام آزمون آیلتس Life Skills معرفی شده که مختص افرادی است که قصد دارند ویزای کشور انگلستان را بگیرند. اگر می خواهید به انگلستان بروید و با یکی از بستگان یا همسر خودتان که اقامت دائم انگلستان دارد زندگی کنید آزمون Life Skills  برای شما مناسب است. در این آزمون از آیلتس مهارت های مکالمه و لیسنینگ شما در زمینه هایی مثل موضوعات روزمره مثل کار، تفریح، تحصیل، مشکلات جامعه، حمل و نقل و … با شرکت در بحث هایی سنجیده می شود.این آزمون  برای افرادی طراحی شده است که باید سطح زبان A1 یا B1 را طبق CEFR  نشان دهند .

بخشهای آزمون

در دو سطح A1 و B1 برگزار میگردد و سطح A2  آزمون فقط در انگلستان برگزار میشود.  . سطحA1   برای کسانی طراحی شده است که همسر و یا والدین آنها در انگلستان اقامت دارند و قصد گرفتن ویزا دارند. سطح B1برای اقدام به مهاجرت و تشکیل پرونده شهروندی انگلستان و اخذ اقامت به کار میرود.

برگزاری آزمون IELTS for Life Skills  چگونه است؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم این آزمون فقط دارای دو بخش Listening  و Speaking  میباشد که در سطح A1  حدود نمره اکتسابی باید بین ۳الی۳٫۵ بنابر چارت مقایسه ای آیلتس باشد و در نوع B1  نمره اکتسابی باید بین  ۴ الی۵  باشد.

نتیجه آزمون IELTS LIFE SKILLS چگونه محاسبه می شود ؟

شما یا آزمون را پاس می کنید (Pass) و یا می افتید (Fail) و مثل آزمون آیلتس ماژول های آکادمیک و جنرال ترینینگ، از ۰ تا ۹ نمره بندی ندارد. نتایج آزمون آیلتس تا ۲ سال اعتبار دارد. اگر امتحان LIFE SKILLS را قبول شوید تا ۲ سال نمی توانید آزمون را تکرار کنید ولی اگر قبول نشوید ، محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد.
برای رزرو امتحان در ایران می توانید بصورت آنلاین در سایت ielts.irsafam.com انجام دهید.

آزمون IELTS For UKVI  چیست؟

این امتحان برای ویزای انگلیس طراحی شده است که یکسری قوانین مشخص شده توسط سازمان ویزا و مهاجرت انگلیس را تبعیت می کند. آزمون IELTS FOR UKVI نوعی از آزمون است که مورد تایید دولت انگلیس UK Visa And Immigration می باشد و به عنوان یک آزمون امن شناخته می شود.
IELTS For UKVI  همان آزمون آیلتس جنرال میباشد فقط با یک تفاوت اصلی: حتما باید در مرکزی این آزمون داده شود که مورد تایید اداره مهاجرت انگلستان میباشد. نوع سئوالات IELTS For UKVI و محتوا تفاوتی با آیلتس جنرال گذشته ندارد. در حال حاضر تنها مرکز آزمون مورد تایید در ایران مرکز ایرسافام میباشد.  

باید توجه داشته باشید که UKVI IELTS آیلتس حداقل نمره مورد نیاز ۴ به بالا را در اکثر مواقع از شما می خواهد. اما بهتر است به نمره های بالاتر فکر کنید تا پرونده قوی تری داشته باشید. اگر  نیاز به نمره های بالا مثل ۷ و ۷٫۵ دارید می توانید در دوره های موسسه پارسیان بهکلام شرکت کنید و یا برای مشاوره با کارشناسان ما با شماره ۲۶۴۲۱۳۸۰   تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *