آمادگی آیلتس بدون کلاس

یادگیری مهارت های زبان انگلیسی و تقویت آنها برای شرکت در آزمون های مهم و بین المللی زبان انگلیسی نظیر آیلتس هم از طریق شرکت در کلاس های گروهی و یا تدریس خصوصی آیلتس به صورت حضوری و یا آنلاین و هم به صورت خودخوان (سلف استادی) امکان پذیر است. اما هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. چنانچه که شما عزیزان به هر دلیلی تصمیم به مطالعه و کسب آمادگی برای آیلتس بدون شرکت در کلاس را داشته باشید، خواندن این مقاله به شما کمک می کند تا با داشتن یک برنامه ریزی صحیح نمره خوبی در آزمون آیلتس کسب کنید.

 

منابع آموزشی معتبر انتخاب کنید.

استفاده از منابع معتبر و مورد تایید کمبریج به شما کمک می کند تا با استاندارد سوالاتی که در آزمون آیلتس با آنها مواجه خواهید شد آشنا شوید و بتوانید مهارت های خود را بر طبق آزمون هایی که پس از هر آموزش در کتابها و فیلم های آموزشی وجود دارد بسنجید و تقویت کنید. به عنوان مثال می توانید از کتابهای Cambridge IELTS 3 to 11 استفاده کنید. این کتاب ها با نمونه آزمون های زیادی که دارند می توانند تاثیر بسیار خوبی در روند یادگیری شما داشته باشند. در هنگام خرید این کتاب های ویرایش هایی را خریداری کنید که Self Study باشند. وجود Script ها و هم چنین IELTS Model writing ها برای این منظور بسیار عالی هستند.

 

بهترین منابع آیلتس بدون استاد را را بشناسید

فیلم های آموزشی ببینید.

این روز ها دسترسی آسان به فضای اینترنت این امکان را به هر کسی می دهد که درباره سوالات خود و آموزش هایی که نیاز دارد در فضای اینترنت جستجو کند. وب سایت YouTube یکی از بهترین منابعی است که می توانید از طریق آن به آموزش های بهترین اساتید آیلتس به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید و از طریق یادگیری نکات مهمی که آموزش می دهند مهارت های خود را تقویت کنید.

 

قالب های آماده آزمون را ببینید.

برای کسب نمره خوب در آزمون آیلتس یکی از بهترین راه ها مطالعه آزمون هایی است که در دوره های گذشته برگزار شده اند. شرکت در آزمون آزمایشی با سوالاتی که در دوره های قبل مطرح شده اند و آنالیز آنها پس از آزمون تاثیر شگفت انگیزی رو پیشرفت شما در مسیر آمادگی برای آزمون آیلتس بدون شرکت در کلاس های گروهی و خصوصی خواهد داشت. در کنار برگزاری تست های آموزشی مطالعه و بررسی قالب های آماده در Writing و یا فیلم های Speaking افرادی که توانسته اند نمره بالایی در آزمون آیلتس کسب کنند را به شما توصیه می کنیم.

 

از سایت های آموزش رایگان آیلتس استفاده کنید.

حتما به سایت های معتبری که به صورت رایگان آیلتس را آموزش می دهند سر بزنید. سایت هایی همانند ielts-blog.com  و یا ielts-exam.net از نمونه هایی هستند که اگر بتوانید مطابق آموزش ها پیش بروید و تمرین و تکرار کافی داشته باشید منبع خوبی برای یادگیری شما خواهند بود.

 

بسیاری از افرادی که مطالعه زبان انگلیسی به صورت خودخوان را ترجیح می دهند این دلایل را برای انتخاب خود دارند:

 • همکاری آموزشگاه ها با اساتید کم تجربه
 • کلاس های طولانی و کسل کننده
 • هماهنگ نشدن زمان کلاس ها
 • کاربردی نبودن دوره ها و آموزش به روش های قدیمی
 • هزینه بالا و عدم نتیجه گیری لازم
 • هزینه رفت و آمد و ترافیک مسیر آموزشگاه و…

 

برای آشنایی با نحوه مطالعه زبان انگلیسی به صورت خودخوان می توانید یادگیری زبان انگلیسی در منزل را بخوانید تا با روش هایی که در این شرایط می توانید از آنها استفاده کنید آشنا شوید. برای دریافت مشاوره و تعیین سطح رایگان می توانید با اساتید موسسه آموزشی بهکلام در ارتباط باشید.

 

کلاس خصوصی پی تی ای

 

نمره آزمون آیلتس

آشنایی با نحوه محاسبه نمره آزمون آیلتس و جدول نمره بندی این آزمون در هر یک از مهارتهای لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ نیاز بسیاری از داوطلبانی است که برای بار اول می خواهند در این آزمون شرکت کنند. در کنار تقویت هر یک از مهارتهایی که در آزمون آیلتس مورد سنجش قرار می گیرد، استفاده از تجربیات اساتید برتر زبان انگلیسی که سالها تجربه تدریس آیلتس را در رزومه کاری خود دارند و کسب اطلاعات لازم در مورد نحوه طراحی سوالات، برگزاری آزمون و تصحیح سوالات به زبان آموزان و داوطلبان کمک می کند تا با آگاهی و تسلط بیشتری در جلسه امتحان حاضر شوند.

در ادامه این مقاله به توضیح جزئیات کاملی درباره نحوه نمره دهی آزمون آیلتس در هر یک از ۴ مهارت اصلی و نحوه محاسبه نمره نهایی این آزمون می پردازیم. اگر که شما نیز قصد شرکت در هر یک از انواع آزمون آیلتس آکادمیک، جیرال و یا لایف اسکیلز را دارید این مطالب برای شما مفید خواهد بود.

نمره دهی آیلتس در بخش Speaking

برای نمره دهی به مهارت اسپیکینگ آیلتس تمرکز ممتحن آزمون به سلیس و روان صحبت کردن شما، دامنه لغاتی که در صحبتهایتان از آن استفاده می کنید، استفاده صحیح از نکات گرامری و تلفظ صحیح کلمات است. مدت زمانی که برای این بخش از آزمون در نظر گرفته شده است ۱۱ تا ۱۴ دقیقه است.

نمره دهی آیلتس در بخش Writing

این بخش نیز در دو نوع جنرال و آکادمیک دارای تفاوت هایی است اما در کل نحوه تصحیح کردن و نمره دهی به صورت زیر محاسبه می شود:

در بخش رایتینگ آیلتس برای دو آزمون جنرال و آکادمیک تفاوت هایی وجود دارد اما به طور کلی مصحح برای نمره دهی رایتینگ میزان توانایی شما در ارتباط دهی صحیح بین نوشته و موضوع مطرح شده، انسجام و هم بستگی کلی در متن، دامنه لغات علی الخصوص استفاده از لغات پیشرفته مرتبط با محتوا، استفاده از گرامر های سطح بالا و دقت در نوشتن جملات درست گرامری را برای تصحیح این بخش از آزمون مورد اهمیت قرار می دهد.

نمره آیلتس مهارت Reading و Listening

نمره آیلتس :‌ بخش Reading و Listening آیلتس، هر یک ۴۰ سوال دارند. علاوه بر اینکه هر ۴۰ سوال بر اساس نمره خام، یک نمره دارند. (نمره خام شما بر اساس تعداد سوالاتی که به آن پاسخ درست داده‌اید خواهد بود.) اما باید بدانید که درصد سوالاتی که به آن پاسخ صحیح داده‌اید، مانند نمره‌ای که از آن بخش می‌گیرید نیست. به عنوان مثال اگر در بخش Listening به ۱۶ سوال از ۴۰ سوال پاسخ صحیح دهید، ۴۰ درصد پاسخ‌های شما درست است. گرچه نمره فاینال از ۵ تا ۹ می‌شود.

همچنین تبدیل نمره‌ی خام به نمره‌ی کلی برای مهارت Reading در دو آزمون جنرال و آکادمیک با هم متفاوت است. به عنوان مثال اگر نمره آیلتس از بخش ریدینگ آکادمیک ۳۰ از ۴۰ باشد، نمره کلی شما در این بخش ۷ خواهد بود در صورتی‌که اگر در آزمون جنرال نمره شما ۳۰ از ۴۰ شود، نمره کلی شما ۶ خواهد بود.

 

 محاسبه نمره Listening آیلتس (آکادمیک و جنرال) به این صورت است:

 

چگونگی محاسبه نمره Reading آیلتس آکادمیک و جنرال:

 

نمره ریدینگ آیلتس

محاسبه‌گر نمره آیلتس

سایت های زیادی به صورت آنلاین با ارائه محاسبه گر نمره آیلتس و دریافت تعداد پاسخ های صحیح شما در هر یک از مهارت های این آزمون، به صورت آنلاین نمره نهایی شما را محاسبه می کنند. از جمله بهترین آنها می‌توان به سایتهای زیر اشاره کرد

 

محاسبه نمره نهایی آیلتس یا Overall Band Score چگونه است؟

در کارنامه آیلتس نهایی آزمون آیلتس برای هر مهارت اصلی آزمون یک نمره ارائه می شود. این نمرات با هم جمع شده و میانگین آن‌ها محاسبه می شود و معدل یا band score به دست می آید که اگر عدد رندی نبود آن را تا نیم نمره، رُند می‌کنند. برای مثال زبان‌آموز در امتحان آیلتس، می‌تواند نمره میانگین ۶ یا ۶٫۵ بگیرد و اگر نمره او مابین این نمرات بود، سیستم آن را به بالا رند می کند. به صورتی که اگر به نمره فرد به نمره بالا نزدیکتر بود نمره افزایش می یابد مثلا اگر میانگین نمرات زبان‌آموز ۶٫۸۷۵ شود در کارنامه، ۷ درج می‌شود و اگر به عدد پایین نزدیک تر بود نمره به سمت پایین رند می شود مثلا اگر نمره فرد ۶٫۶۵ باشد در کارنامه ۶٫۵ درج می‌شود.

در جدول زیر دو مثال از محاسبه و طریقه گرد کردن نمره آیلتس را مشاهده میکنید:

 

نمونه نمره آیلتس

 

امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار بگیرد. چنانچه قصد تعیین سطح و دریافت مشاوره رایگان جهت شرکت در کلاس خصوصی آیلتس را داشته باشید می توانید از طریق شماره زیر با ما در موسسه آموزشی بهکلام در تماس باشید.

 

کلاس خصوصی پی تی ای

هزینه کلاس خصوصی آیلتس

از آنجایی که داشتن مدرک آزمون آیلتس برای ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان از نیاز های مهم و اولیه به شمار می آید، هر ساله عده زیادی برای کسب آمادگی لازم جهت شرکت در این آزمون بین المللی در کلاس های گروهی آموزشگاه ها و یا کلاس های خصوصی شرکت می کنند تا با نوع سولات، نوع برگزاری آزمون، نمره دهی و شرایط هر یک از آزمون های جنرال و لایف اسکیلز آشنا شوند و از تجربیات اساتید مطرح در تدریس خصوصی آیلتس بهره مند شوند. ممکن است شما نیز مانند بسیاری از زبان آموزانی که بنا به شرایط قصد شرکت در کلاس های خصوصی آنلاین و یا حضوری را دارند، در صدد باشید تا اطلاعات لازم را در مورد هزینه کلاس خصوصی آیلتس و عواملی که بر روی این هزینه ها تاثیر گذارند کسب کنید و سپس در این کلاس ها ثبت نام کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا با این موارد بپردازیم تا با دانش کافی انتخاب صحیحی داشته باشید.

 

هزینه کلاس خصوصی آیلتس در تهران

قیمت و نرخ کلاس های آیلتس در تهران با توجه به منطقه، کیفیت آموزشی کلاس ها و خدماتی که در آموزشگاه ها به شما ارائه می شود متفاوت است. همچنین در بازه های زمانی مختلف شهریه کلاس های خصوصی نیز تغییر می کند. برای مثال در فصل تابستان به دلیل این که دانشجویان و محصلین زیادی در این کلاس ها شرکت می کنند در نتیجه قیمت ها بالا خواهد بود.

 

عوامل موثر بر هزینه کلاس خصوصی آیلتس

 

۱- تعداد جلسات کلاس آیلتس: تعداد جلسات آموزش آیلتس و سایر کلاس های خصوصی بنا بر سطح زبان آموزان و مدت زمانی که برای تقویت مهارتها تا روز آزمون آیلتس در اختیار دارند تعیین می شود. بنابراین تعداد جلساتی که در کلاس های خصوصی آنلاین و یا حضوری نیاز داشته باشید بر قیمت کلاس های خصوصی آیلتس تاثیر خواهد گذاشت. معمولا روال کار بیشتر آموزشگاه ها به این صورت است که اگر تعداد جلسات بیشتر باشد کلاس ها دارای هزینه کمتر و جلسات کمتر و فشرده دارای هزینه های بالاتر هستند.

۲- آنلاین یا حضوری بودن دوره ها: کلاس های خصوصی آموزش زبان انگلیسی معمولا به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود. هزینه رفت و آمد، زمان و استفاده از امکانات برای برقراری تماس آنلاین همگی می توانند روی هزینه ثبت نام کلاس آیلتس تاثیر گذار باشند. برای مثال اگر از استاد بخواهید که به منزل و یا محل کار شما بیاید، هزینه رفت و آمد برای مسیری که تا محل برگزاری کلاس طی می کند روی شهریه تاثیر گذار است. از بهترین روش های آموزش آمادگی آزمون، کلاس های تدریس خصوصی است که در منزل برگزار می شود. این کلاس ها برای بانوان بسیار مناسب خواهد بود چرا که می توانند در امنیت و آرامش کامل به یادگیری مشغول شوند.

۳- استاد و معلم آموزشی: سطح دانش و تسلط اساتید زبان انگلیسی و نوع آموزش آنها با همدیگر متفاوت است و قطعا این مورد تاثیر بسیار زیادی بر آموزش و یادگیری شما زبان آموز خواهد داشت. اساتید مجرب و برای برگزاری کلاس های آیلتس هزینه های بیشتری را دریافت می کنند و البته زبان آموزان آمادگی بیشتری را برای آزمون ielts کسب می کنند و می توانند نمره بهتری را دریافت نمایند. به همین جهت طبیعی است که چنین اساتیدی هزینه بیشتری را نیز دریافت کنند.

۴- شیوه و متدهای آموزشی: متد آموزشی از دیگر عوامل مهمی است که بر نرخ کلاس های خصوصی آیلتس تاثیر می گذارد. هر چه روش یادگیری و آموزشی به روز تر و کارآمد تر باشد قطعا هزینه بالاتر خواهد بود.

۵- منابع آموزشی: منابعی که آموزشگاه ها برای تدریس آیلتس از آنها استفاده می کنند تقریبا یکسان است. در برخی از آموزشگاه ها کتاب ها و جزوات و یا حتی نرم افزارهاییی را برای زبان آموزان خود آماده کرده اند که استفاده از این منابع نیز روی نرخ تدریس خصوصی آیلتس حتما تاثیر گذار است.

۶- آموزشگاه زبان: هزینه شرکت در کلاس های آیلتس در آموزشگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است. سعی کنید آموزشگاهی را انتخاب کنید که هزینه کلاس های خصوصی آن با کیفیت آموزشی آن ها متناسب باشد.

جهت دریافت مشاوره و شرکت در آزمون تعیین سطح به صورت رایگان با موسسه آموزش زبان انگلیسی بهکلام در تماس باشید.

کلاس خصوصی پی تی ای

 

کلاس آنلاین زبان انگلیسی

یکی از روش های آموزشی که در سال های اخیر طرفداران زیادی را به خود جذب کرده برگزاری کلاس های آنلاین زبان انگلیسی است. گسترش سطح دسترسی به وسایل الکترونیکی پر کاربرد نظیر موبایل، تبلت و لپتاپ امکان ایجاد ارتباط بین زبان آموزان را با اساتید زبان انگلیسی از طریق اپلیکیشن های شبکه های مجازی در موبایل و یا صفحات وب را بسیار آسان کرده است. هر ربان آموزی که قصد شرکت در کلاس های آنلاین را داشته باشد با استفاده از حداقل امکانات نظیر گوشی تلفن هوشمند، اینترنت (ترجیحا) پر سرعت، هندزفری و میکروفون می تواند در کلاس های مجازی زبان انگلیسی حضور پیدا کند.

 

کلاس گروهی آموزش مجازی زبان انگلیسی

کلاس های آموزش مجازی زبان انگلیسی در موسسه بهکلام به صورت گروهی، نیمه گروهی و خصوصی برگزار می شود. شما به عنوان زبان آموزانی که قصد شرکت در دوره های مجازی را دارید، می توانید انتخاب کنید که کلاس شما به چه صورتی برگزار شود. پیش از ثبت نام در این دوره ها در جلسه تعیین سطح به صورت حضوری و یا مجازی شرکت می کنید و سپس با توجه به سطح معلوماتی که دارید مشخص می شود که در چه ساعتی و در چه کلاسی باید حاضر شوید. زمان برگزاری کلاس های گروهی و نیمه گروهی با توجه به زمان مشترکی که همه زبان آموزان بر آن توافق داشته باشند تعیین می شود. در این کلاس ها از اساتید مجرب زبان انگلیسی که سالها تجربه آموزش زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته نظیر کلاس های تدریس خصوصی آیلتس، تافل، PTE و مکالمه زبان را دارند بهره گرفته ایم تا آموزش جامع و با کیفیتی را تجربه کنید.

 

کلاس خصوصی آموزش مجازی زبان انگلیسی

در صورتی که تمایل به حضور در کلاس های گروهی نداشته باشید و یا امکان هماهنگی زمان شما با سایر افراد حاضر در آن کلاس وجود نداشته باشد، شرکت در کلاس های تدریس خصوصی آنلاین بهترین گزینه انتخابی شما خواهد بود. چرا که برنامه ریزی این کلاس ها با توجه به زمان های خالی در طول هفته انجام می گیرد. در کلاس خصوصی آنلاین و حتی حضوری شرایط بهتری برای رفع اشکال و شناسایی نقاط ضعف شما و تمرین برای برطرف کردن این نکات فراهم می شود چراکه تمام زمان کلاس تنها به یادگیری شما اختصاص پیدا می کند و استاد زمان کافی برای آنالیز میزان مهارت های شما را دارد.

مزایای شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی

مهمترین مزیت این کلاس ها فراهم آوردن شرایط مناسب یادگیری برای همه زبان آموزان از تمامی شهر ها و کشور های دیگر است. بسیارند کسانی که به علت دوری راه، مشغله های کاری و فرصت کوتاهی که تا زمان شرکت در آزمون های زبان انگلیسی در اختیار دارند شرکت در کلاس های آنلاین زبان را ترجیح می دهند. برای چنین افرادی که شرایط حضور فیزیکی در بهترین کلاس های آموزشی زبان و یادگیری زیر نظر بهترین اساتید را ندارند این گزینه می تواند انتخاب مطلوبی باشد. از دیگر مزایایی که با شرکت در دوره های آنلاین می توانید از آنها بهره مند شوید عبارتند از:

 • صرفه جویی در زمان
 • عدم اتلاف وقت در ترافیک
 • فراهم بودن شرایط استفاده از منابع چند رسانه ای
 • حذف خستگی ناشی از رفت و آمد
 • صرفه جویی در هزینه هایی های رفت و آمد به کلاس های آموزشی موسسات زبان
 • تعیین روز و ساعت دوره، هدف دوره توسط زبان آموز
 • برداشته شدن محدودیت های مکانی و زمانی
 • امکان شرکت در کلاس از داخل منزل
 • امکان حضور در کلاس ها به هنگام سفر و تعطیلات

 

در صورتی که تمایل به شرکت در دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی موسسه بهکلام را دارید با ما در تماس باشید.
کلاس خصوصی پی تی ای

منابع آیلتس بدون استاد

آزمون آیلتس از سرنوشت سازترین آزمون های زبان اتگلیسی به شمار می آید و نمره ای که در این آزمون کسب می کنید تاثیر مستقیمی روی پذیرشتان در دانشگاه های انگلیسی زبان، مهاجرت و یا ارتقاع شغلی شما دارد. بنابراین مطالعه منابع آموزشی استاندارد به شما کمک می کند تا بتوانید نتیجه بهتری کسب کنید. ممکن است به هر دلیلی شرایط شرکت در کلاس های حضوری در آموزشی زبان انگلیسی و کلاس های تدریس خصوصی آیلتس را نداشته باشید و نتوانید از امکان بهره مندی از تجربیات اساتید آیلتس برخوردار شوید. در چنین شرایطی نیاز دارید که به منابع معتبر دسترسی داشته باشید. به این منظور در این مقاله تصمیم داریم تا مهمترین منابع آیلتس بدون استاد را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با مطالعه و تمرین آموزش های این منابع از آیلتس خودخوان نمره خوبی از این آزمون کسب نمایید.

 

۱- بسیاری از شما زبان آموزان و داوطلبان آزمون آیلتس با کتاب The official Cambridge Guide to IELTS که اصلی ترین منبع آزمون آیلتس محسوب می شود آشنایی دارید. این کتاب در دوره های آیلتس آموزشگاه های زبان انگلیسی تدریس می شود و شامل آموزش هایی در خصوص هر ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی است و تا حد بسیار زیادی نیاز شما را برای یادگیری و تقویت مهارت های مورد نظر تامین می کند.

the-official-cambridge-guide-to-ielts

 

۲- کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS افزایش مهارت لغت و افزایش دایره لغات شما در نظر گرفته شده است.

این کتاب در دو سطح متوسط (Intermediate) و سطح پیشرفته (Advanced) وجود دارد که با توجه به دایره لغت اولیه شما، مشخص می شود که کدام سطح را بهتر است برای مطالعه لغات شروع کنید.

 

Cambridge Vocabulary

 

۳- سومین کتابی که به شما معرفی می کنیم کتاب IELTS Complete هست که از جدیدترین منابع یادگیری آیلتس به شمار می آید. ساختار این کتاب به گونه ای است که در هر درس به هر چهار مهارت می پردازد و تکنیک هایی شما را در هر ۴ مهارت تقویت می کند. بر اساس سطح زبانی خود یکی از سطوح را انتخاب کرده و شروع به مطالعه کنید. این کتابها به صورت طبقه بندی شده تدوین شده اند که به این صورت است.

Complete IELTS Bands 4-5: اگر نمره ای بین ۴ تا ۵ می خواهید، این کتاب برای زبان آموزان سطح B1 با ۱۰ درس
Complete IELTS Bands 5-6.5: اگر نمره ای بین ۵ تا ۶/۵ می خواهید این کتاب برای زبان آموزان سطح B2 با ۸ درس
Complete IELTS Bands 6.5-7.5: اگر نمره ای بین ۶/۵ تا ۷/۵ می خواهید، این کتاب برای زبان آموزان سطح C1 با ۸ درس

 

complete-ielts

 

۴- اگر که فرصت کوتاهی تا روز برگزاری آزمون آیلتس در اختیار دارید، کتاب New insight into IELTS را به عنوان یکی از منابع زود بازده برای آمادگی شما در کوتاه مدت به شما معرفی می کنیم. این کتاب شامل ۴ بخش است که در قالب چهار درس کلی شما را با آیلتس آشنا می کند و بلکه نکات بسیار مفیدی را در ستون های کناری کتاب به رنگ آبی به شما گوش زد می کند.
هر درس شامل ۳ بخش می شود که بخش اول مسئله ای در آیلتس را بیان می کند. در بخش دوم استراتژی و تکنیک به شما می آموزد و در بخش نهایی تمرین هایی را آماده می کند تا از آنچه فرا گرفته اید استفاده کنید.

new-insight-into-ielts

 

۵- برای تقویت گرامر زبان انگلیسی کتاب Cambridge grammar for IELTS را به عنوان یک کتاب بسیار عالی برای گرامر آیلتس به شما معرفی می کنیم. کتاب Cambridge grammar for IELTS در ۲۵ فصل ارائه شده است و در ابتدای هر درس در این فصول، یک آزمون قبل از هر درس وجود دارد که بهتر است حتماً روی آن آزمون کار شود. ساختار آموزشی ساده و مختصر و مفید، مثال های کاربردی، تمرینات میانی و پایانی بسیار مناسب و وجود آزمون اولیه در ابندای هر درس از این کتاب به شما کمک می کند تا بتوانید روی گرامر متمرکز شده و آن را به خوبی تقویت کنید.

Cambridge-grammar-for-IELTS

 

توجه دشته باشید که منابع آیلتس بدون استاد را با نسبت به سطح زبان انگلیسی خود انتخاب کنید. پس از یادگیری کامل مطالب به سطح بالاتر بپردازید. برای آگاهی از سطح زبان انگلیسی می توانید از طریق شماره ۰۲۱۲۶۴۲۱۳۸۰ با موسسه بهکلام تماس بگیرید و پس از انجام هماهنگی های لازم در جلسه تعیین سطحی که به صورت رایگان و توسط اساتید برتر آیلتس برگزار می شود شرکت کنید.

سعی کنید با داشتن برنامه ریزی صحیح برای مطالعه آیلتس مهارت های خود را به صورت موازی پیش ببرید و در کنار یادگیری لغات جدید و گرامر تقویت تکنیک هایی مانند نحوه خواندن سریع سوالات نوع پاسخگویی به سوالات را نیز در برنامه خود بگنجانید. در آزمون های آزمایشی آیلتس شرکت کنید و چنانچه قبلا در آزمون آیلتش شرکت کرده بودید، نتایج را مقایسه کنید و به ارزیابی آزمون ها و تقویت نقاط ضعف خود بپردازید تا بتوانید به نمره دلخواهتان از آزمون آیلتس دست پیدا کنید.

کلاس خصوصی آیلتس

فراگیری زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته نیازمند یادگیری گرامر و اصول مربوط به ۴ مهارت زبان انگلیسی یعنی رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ مطالعه کافی برای تثبیت آموزش ها است. یکی از موثر ترین روش های تقویت زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون های بین المللی نظیر آزمون آیلتس شرکت در کلاس تدریس خصوصی آیلتس است. این کلاسها مزایای بسیار زیادی را نسبت به کلاس های حضوری و گروهی در آموزشگاه ها را شامل می شوند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

 

مزایای کلاس خصوصی آیلتس

ساعات برگزاری کلاس خصوصی با توجه به زمانهایی که شما در نظر دارید با استاد آیلتس هماهنگ می شود. در واقع هیچ نیازی نیست تا مانند کلاس های گروهی در آموزشگاه ها طبق ساعاتی که آموزشگاه تعیین می کند در کلاس حاضر شوید.

برخلاف کلاس های گروهی، در کلاس های خصوصی آیلتس، مدرس شما در تمام مدت برگزاری کلاس زمان خود را تنها برای آموزش و رفع اشکال شما اختصاص می دهد و در نتیجه روند برنامه آموزشی شما سریع تر و با کیفیت تر پیش می رود.

اختصاص تمام زمان کلاس به آموزش شما باعث می شود تا طول دوره تدریس خصوصی آیلتس کوتاهتر شده و سریعتر آموزش های لازم را فرا بگیرید و برای شرکت در آزمون آیلتس آماده شوید.

تمرکز زبان آموز و استاد در در محیط آرام کلاس‌های خصوصی به مراتب بیشتر از کلاس‌های گروهی است و استاد زمان کافی برای پیش بردن برنامه آموزشی در اختیار دارد.

 

شرکت در کلاس خصوصی IELTS را به شما پیشنهاد می کنیم اگر:

 • زمان زیادی برای کسب آمادگی شرکت در آزمون آیلتس را در اختیار ندارید و نیاز به پیشروی با سرعت بیشتری برای یادگیری آیلتس دارید.
 • دانش و مهارت های شما برای آموزش هارمونی ندارد و نیاز است استاد تدریس خصوصی آیلتس با توجه به نیازی که دارید آموزش ها را برایتان پیش ببرد.
 • نیاز دارید که مهارت خاصی را تقویت کنید و نیازی به شرکت در کلاس های گروهی برای فراگیری تمامی مهارت ها ندارید.
 • به علت مشغله های زیاد کاری و تحصیلی نمی توانید برنامه های خود را با زمانبندی کلاس های گروهی هماهنگ کنید.

 

ویژگی های کلاس تدریس خصوصی آیلتس در بهکلام

موسسه آموزشی بهکلام سالهاست که با همکاری اساتید برتر زبان انگلیسی نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی آیلتس، تافل، pte و مکالمه به صورت گروهی، خصوصی و آنلاین اقدام نموده است. در این کلاس ها پس از انجام تعیین سطح رایگان از شما زبان آموزان دوره های متناسب با سطح علمی تان از مبتدی تا پیشرفته طراحی می شود تا بتوانید به صورت هدفمند برای ارتقاع دانش و مهارت خود در زبان انگلیسی و کسب نمره دلخواه در آزمون آیلتس در کلاس ها حاضر شوید. همچنین اسانید بهکلام با توجه به تجربه ای که دارند بهترین منابع را برای آموزش گلچین کرده اند تا بتوانید بجای سردرگم شدن در انتخاب منابع آزمون آیلتس بهترین و برگزیده ترین آموزش ها را در اختیار داشته باشید و روی یادگیریتان تمرکز بیشتری داشته باشید. یادگیری طبق تکنیک ها، نکات و روش های آموزش های به روز شده باعث می شود تا درس های جدید را راحت تر به خاطر بسپارید و از آنها استفاده کنید. برنامه ریزی های انجام شده در بهکلام به شما این امکان را می دهد تا تمامی مهارت های آزمون بصورت جزء به جزء پوشش دهید و بتوانید نمره آیلتس خود را بالاتر ببرید.

 

کلاس های تدریس خصوصی آیلتس موسسه آموزشی بهکلام به صورت دوره های فشرده از مبتدی تا پیشرفته برگزار می شود. از آن جایی که ممکن است شما زبان آموزان به هر دلیلی امکان حضور در کلاس های حضوری مجموعه ما را نداشته باشید و ترجیح دهید کلاس های خصوصی زبان در منزلتان برگزار شود، اما مشتاق و علاقه مند به یادگیری زبان توسط اساتید ما هستید، ما دوره های تدریس خصوصی آیلتس در منزل را به دو صورت حضوری یا تدریس خصوصی آنلاین و یا در منزل شما برگزار میکنیم. این کلاس ها با توجه به هدف شما در زمینه آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال برگزار می شود و هر ۴ مهارت زبانی (Listening, Reading, Speaking, Writing) به موازات هم به شما عزیزان آموزش داده می شود.

تنها به شرکت در کلاس های خصوصی آیلتس اکتفا نکنید!

مهمترین نکته ای که در مورد برنامه‌های آمادگی دوره کلاس خصوصی آیلتس باید در نظر داشته باشید. اختصاص زمان لازم برای حضور در کلاس خصوصی آیلتس و مهمتر از آن، مطالعه خارج از کلاس برای مرور آموزش ها و تثبیت آن است. در صورتی که شاغل هستید و در طول دوره فشرده آیلتس هم می‌خواهید همچنان زمان قابل توجهی را صرف حضور در محل کار و رفت و آمد کنید مسلماً توان شرکت در دوره فشرده آیلتس را نخواهید داشت. لذا در اولین گام باید تصمیم بگیرید که تا چه حد می‌توانید در کنار ساعات حضور در کلاس، زمان مطالعه خارج از کلاس داشته باشید. توصیه اساتید آیلتس موسسه بهکلام به شما این است که اگر قصد دارید طی زمان کوتاهی از ابتدای سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته چهار مهارت زبانی خود را ارتقا دهید، با نگاهی واقع بینانه وارد دوره خصوصی آیلتس شوید. برنامه ریزی منعطف و اختصاصی شما از سوی مرکز تدریس خصوصی آیلتس صورت خواهد گرفت اما کسب نتیجه مطلوب، منوط به اقدام جدی شما برای ساماندهی سایر فعالیت های کاری و  زمان بندی زندگی‌تان خواهد بود.

دانلود کتاب کمبریج آیلتس ۱۵ (نسخه کامل) – تست ۱

موسسه بهکلام به زودی نسخه کامل کتاب کمبریج آیلتس ۱۵ منتشر خواهد‌ شد و ما همانند سال‌های قبل، به محض منتشر شدن کتاب Cambridge IELTS 15 را به همراه فایل صوتی در اختیار شما زبان آموزان عزیز قرار خواهد داد.

تست ۱ از کتاب کمبریج آیلتس ۱۵
که اخیرا توسط سایت کمبریج منتشر شده، همانند سال‌های گذشته و قبل از انتشار نسخه رسمی کتاب کمبریج ۱۵، در دسترس شما زبان آموزان محترم قرار گرفته است.
شما در اینجا میتوانید بخشی از این کتاب (تست ۱) را دانلود کنید که شامل تست ۱ لیسنینگ بصورت کامل و متن ۱ ریدینگ که شامل ۱۳ سوال است منتشر شده است.
موسسه بهکلام به محض منتشر شدن نسخه کامل کتاب کمبریج ۱۵ ، فایل قابل دانلود آن را در اختیار شما زبان‌آموزان عزیز قرار میدهد.

 

دانلود PDF تست ۱ کمبریج آیلتس ۱۵

دانلود فایل صوتی تست ۱ کمبریج آیلتس ۱۵

کلاس آنلاین نوروزی آیلتس ویژه نوروز ۹۹

آزمون سلپیپ (CELPIP)

تمام کسانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می دانند داشتن دانش زبان انگلیسی یکی از ضروریات است. در نتیجه تمامی مهاجران موظف هستند که با یکی از آزمون های بین المللی سطح دانش زبان انگلیسی خود را برای این کشور مشخص کنند یکی از این آزمون ها آزمون سلپیپ (CELPIP) است. با ما همراه باشید تا در ادامه به طور کامل در مورد آزمون سلپیپ و هر آنچه که باید بدانید صحبت کنیم.

آزمون سلپیپ

آزمون سلپیپ (CELPIP) چیست؟

با گسترش پذیرش مهاجران از طریق اکسپرس انتری در کانادا، سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) آزمونی کاملا کانادایی و منحصر به فرد را طراحی کرد که به متقاضیان مهاجرت این امکان را می دهد که توانایی‌های خود در به کارگیری از زبان انگلیسی را در شاخه‌های مختلف به نمایش بگذارند. این آزمون که بر مبنای انگلیسی در کانادا تهیه و تنظیم شده‌است به طور واضح و دقیق، توانایی‌های شرکت کنندگان را در شرایط متنوعی از قبیل مکالمات روزمره، ارتباط با همکاران در محل کار، ارتباط با دوستان و درک برنامه‌های تلویزیونی از قبیل اخبار و برقراری ارتباطات نوشتاری مانند ایمیل و …را  می‌سنجد.

آزمون سلپیپ در دو گروه برگزار می شود:

 • آزمون CELPIP-General
 • آزمون CELPIP-General LS

انواع آزمون سلپیپ

تفاوت آزمون CELPIP-General و آزمون CELPIP-General LS

آزمون CELPIP-General در بخش‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن برگزار میشود. این آزمون که بخش عمومی CELPIP است، نه تنها توسط IRCC پذیرفته می شود بلکه توسط بریتیش کلمبیا و مشاوران مهاجرت شورای تنظیم مقررات کانادا نیز مورد پذیرش است. در هر بخش از این امتحان، سوالاتی کوتاه و متنوع مرتبط با موقعیت‌های روزمره در زندگی تهیه و تنظیم شده‌اند که برای متقاضیان با سطح دانش زبان متوسط به بالا مناسب هستند. اما آزمون CELPIP General LS، مهارت شنیداری و گفتاری کاربردی را ارزیابی می کند.

 

بخش های آزمون CELPIP-General

آزمون CELPIP-General دارای چهار جزء است:

 • Listening
 • Reading
 • Writing 
 • Speaking

آزمون CELPIP-General LS دارای دو جزء است:

 • Listening
 • Speaking

کل زمان آزمون CELPIP-General حدود ۳ ساعت است.

مدت زمان کل آزمون CELPIP-General LS حدود ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه است.

آزمون سلپیپ کاملا به صورت کامپیوتری برگزار میشود و شرکت کننده را قادر می سازد که تمام اجزای آزمون را یک جلسه بدون هیچ قرار ملاقات، تست یا مصاحبه انجام دهد و این از مزایای آزمون سلپیپ می باشد.

شرکت کنندگان آزمون CELPIP از یک موس کامپیوتر و صفحه کلید برای انجام reading و writing آزمون و یک میکروفون و هدست برای انجام Listening  و  Speaking استفاده می کنند.

آزمون های کامپیوتری، تجربه ی آزمونی سریع و قابل اعتماد را به شرکت کنندگان ارائه می دهند.

چرا آزمون سلپیپ (CELPIP)

 1. امتحان سلپیپ به صورت کاملا کامپیوتری بوده که این ویژگی خطاهای انسانی در تصحیح را پایین خواهد آورد.
 2. نتایج آزمون براساس انتخاب شما، بین ۳ تا ۸ روز کاری آماده خواهند شد و در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.
 3. موضوعات بخش گفتاری در آزمون سلپیپ کاملا مربوط به امور روزمره هستند و شما مجبور نیستید در مورد وقایع تاریخی یا سیاسی صحبت کنید.
 4. در بخش نوشتاری اگر کلمه‌ای را اشتباه بنویسید سیستم کامپیوتر برای شما آن را با یک خط قرمز نمایش خواهد داد و شما امکان تصحیح خواهید داشت.
 5. تمام بخش‌های آموزشی و آمادگی برای آزمون سلپیپ به گونه‌ای طراحی شده اند که شما پس از آمادگی برای آزمون، برای زندگی و کار در یک محیط انگلیسی‌زبان آماده باشید.
 6. در بخش نوشتاری، به صورت اتوماتیک تمام کلماتی که تایپ می‌کنید شمارش خواهند شد در نتیجه هیچ زمانی صرف شمارش کلمات خود نخواهید کرد.

یکی دیگر از آزمون های سنجش زبان انگلیسی برای متقاضیان غیر انگلیسی زبان آزمون آیلتس میباشد که افراد زیادی با آن آشنا هستند در صورت تمایل میتوانید برای مطالعه بیشتر به مقاله آزمون آیلتس چیست مراجعه نمایید.

تکنیک های خواندن و درک مطلب

تکنیک های خواندن و درک مطلب برای کسانی که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان برای ادامه تحصیل، کار و یا زندگی را دارند بسیار با اهمیت است و می تواند تاثیر بسزایی در یادگیری سریع تر داشته باشد. دراین مقاله به چند نکته درباره درک مطلب و خواندن خواهیم پرداخت.این نکات پیشنهاد شده پیش نیازی برای آزمون های آیلتس و تافل IBT و GRE می باشد.

 

تکنیک های خواندن و درک مطلب

معرفی تکنیک های خواندن و درک مطلب

A. انواع خواندن از نظر نگرش

 1. Holistic(کلی نگر) : این افراد کسانی هستند که در حین خواندن متون ، مفهوم کلی القا شده را در نظر می گیرند و برای دریافت موضوع متن به جزییات توجه نمی کنند . این افراد زمانی که با کلمه ای روبه رو شوند و معنی لغت را ندانند از آن رد شده و با توجه به کل جمله آن را حدس می زنند .
 2. Atomistic (جزیی نگر ) : این گونه افراد به علت دید دقیق هنگام مطالعه و یا هر کار دیگری به جزییات توجه بسیاری می کنند . یعنی هنگام مطالعه تک تک کلمات نقش مهمی برایشان ایفا می کند و در صورت ندانستن حتی یک کلمه در کل در مطلب با مشکل مواجه می شوند.

B. انواع خواندن متن بر اساس سرعت مطالعه

 1. Skimming: نوعی خواندن سریع برای رسیدن به منظور و مفهوم کلی است. در این خوانندن نیازی به تمرکز دقیق روی تک تک کلمات وجود ندارد وفرد برای یافتن کل معنا توسط جمله و پاراگراف، در حداقل زمان ممکن می باشد.

سوالاتی که میتوان از این طریق جواب داد سوالات زیر می باشند:

 • ?What is the main idea / subject of the passage (موضوع اصلی متن چیست؟)
 • ?What is the best topic / title for the passage (بهترین عنوان برای این متن چه می تواند باشد؟)
 • ?What is the author’s view behind the text? , “or” What is the general tone of the author in the passage (نوع نگرش نویسنده نسبت به متن چیست؟ مثبت، منفی، یا بی طرف؟)
 • ?What is the author primarily concerned with (تاکید نویسنده بر چه چیزی است؟ و یا هدف اصلی نویسندهچیست؟)
 • ?How is the information in the passage organized (اطلاعات قید شده در متن به چه تر تیب قرار گرفته اند؟)

 

انواع خواندن متن بر اساس سرعت مطالعه

۲٫Scanning: نوعی خواندن سریع می باشد که در آن فرد در پی یافتن اطلاعات جزیی و دقیق از قبیل عدد، تاریخ، کلمه، و یا عبارتی می باشد که دقیقا در متن دیده          شده اند.

 • ?…It is stated in the passage that (در متن چنین ذکر شده که…)
 • ? …According to the passage (با توجه به متن…)
 • ?The word… in the passage refers to (کلمه…در متن به… اشاره دارد؟) و یا (مرجع کلمه…در متن کدام یک از موارد ذیل است؟)
 • ?Which of the followings is NOT mentioned / stated / discussed in the passage(کدام یک از موارد ذیل در متن اشاره ای بدان نشده است؟)

در اکثر موارد خواننده برای رسیدن به جواب مورد نظر نیاز به استفاده از هر دو روش خواهد بود چرا که حتی هنگامی که  بدنبال یک کلمه یا عبارت در متن می باشد، نقش آن کلمه یا عبارت در کل متن ظاهر می شود و به تنهایی نقشی نخواهد داشت. به همین دلیل برای یافتن معنا و یا مفهوم یک عبارت یا کلمه به کل متن یا حدالمقدور به جمله ای که کلمه یا عبارت در آن ظاهر شده، توجه شود  نه تنها به خود کلمه!

انواع مطالعه

Intensive Reading.3: نوع گسترده تر از روش خواندن است که در آن خواننده طی زمان نسبتا طولانی اما مشخص برای رسین به حجمی از اطلاعات تلاش می             کند که برای موفقیت وی در انواع آزمونهای ورودی و پذیرش لازم می باشد.

Extensive Reading.4: کلی ترین و فراگیر ترین نوع مطالعه است که در آن فرد در گستره مدیدی از زمان، بر معلومات عمومی و رشد عقلانی خود می افزاید. در این          مطالعه هدف رسیدن به یک مجموعه کلی از اطلاعات فعال و غیر فعال برای نیل به اهداف آتی می باشد.

برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله موثرترین روش های مطالعه زبان مراجعه نمایید.