مزایای داشتن مدرک تافل زبان انگلیسی

آزمون تافل از قدیمی ترین و معتبر ترین آزمون های زبان انگلیسی است که از سالها پیش از برگزاری آزمون آیلتس برگزار می شود و با توجه به اعتبار بالایی که دارد، داشتن مدرک تافل از اهمیت بالایی برخوردار است و به طبع افرادی که این مدرک را دارند می توانند از مزایای بسیاری چه از نظر تحصیلی و چه از نظر شغلی و یا زندگی در کشورهای توسعه یافته بهره مند شوند. در این مقاله قصد داریم تا به مزایای داشتن مدرک تافل بپردازیم، از مدت اعتبار این مدرک و نحوه دریافت آن صحبت کنیم تا شما زبان آموزان بتوانید با دید واضح تری در مسیر یادگیری زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته قدم بردارید و به اهداف خود دست پیدا کنید.

 

داشتن مدرک تافل چه مزایایی دارد؟

دریافت نتیجه بهتر در آزمون های داخل کشور

مدرک تافل و یادگیری زبان انگلیسی در سطح پیشرفته برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا را دارند می تواند بسیار کمک کننده باشد. چرا که در آزمون های ورودی دانشگاه ها پاسخگویی به سوالات عمومی و تخصصی زبان انگلیسی نیاز به تسلطی بیش از آموخته هایتان در کلاس های درسی مدرسه و دانشگاه دارد و چنانچه که گرامر بیشتری را یادگرفته باشید و دامنه لغات وسیع تری داشته باشید می توانید به درصد بالایی از سوالات پاسخ صحیح دهید و رتبه بهتری را دریافت کنید.

 

ادامه تحصیل در کشور های اروپایی و آمریکایی

طبق نظرسنجی های صورت گرفته در کشورهای انگلیسی زبان، اعتبار مدرک تافل همچنان از آزمون های مشابه دیگر بالاتر است. بنابراین با داشتن مدرک این آزمون معتبر و پرطرفدار شانس حضور در بهترین دانشگاه های دنیا را خواهید داشت و برای ادامه تحصیل در رشته، دانشگاه و شهر مورد علاقه خود می توانید به راحتی پذیرش بگیرید.

 

کمک به ترفیع رتبه شغلی

اگر که به دنبال ترفیع رتبه شغلی و دستیابی به حقوق و مزایای بیشتری در شغل خود هستید، شرکت در آزمون تافل و قبولی در آن می تواند به شما کمک کند. بسیاری از شرکت های بزرگ به دنبال همکاری با افرادی هستند که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند و آنها را به هنگام دیدار با همکاران انگلیسی زبان، انجام مکاتبات و و بستن قرارداد های کاری یاری دهند. داشتن مدرک تافل و تسلط کامل بر زبان انگلیسی این فرصت را برای شما فراهم می کند تا به جایگاه شغلی بهتری دست پیدا کنید.

 

زندگی در کشورهای انگلیسی زبان

در کنار اهدافی که بررسی کردیم، ممکن است که شما صرفا بخاطر جایگاه شغلی بهتر و یا ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه بهتر اقدام به شرکت در آزمون تافل نکنید، بلکه هدفی مانند مهاجرت را برای آینده خود در نظر گرفته باشید. در واقع یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود افراد در کلاس های آموزشی زبان انگلیسی بالاخص کلاس های تدریس خصوصی تافل شرکت کنند همین موضوع مهاجرت است. شما باید نسبت به شرایط مهاجرت به کشور مدنظرتان و مدرک زبان انگلیسی که از شما می خواهند کاملا آگاه باشید تا انتخاب کنید که در چه آزمونی شرکت کنید و چه حداقل نمره ای را دریافت کنید. جالب است بدانید که برای مهاجرت به کانادا، استرالیا، آمریکا و انگلیس آزمون تافل تقریبا ضریب پذیرش ۱۰۰% را دارد!

 

کلاس خصوصی تافل

 

مدرک تافل زبان انگلیسی چه مدت اعتبار دارد؟

آزمون تافل نیز همانند آزمون آیلتس از آزمون های بسیار مهم  زبان انگلیسی است که همه ساله در کشورهای جهان برگزار می شود و کشورهای بسیاری نتیجه آن را معیاری انتخاب های خود قرار می دهند. مدت اعتبار آزمون تافل دو سال است و پس از پایان دو سال نیاز است که مچددا در این آزمون مورد نظر شرکت کنید. با وجود اهمیت بالای آزمون آیلتس، اعتبار مدرک تافل بیشتر از آزمون آیلتس است و در بسیاری از دانشگاه های آمریکایی مدرک تافل را میزانی برای سنجش و پذیرش دانشجویان در نظر گرفته اند. موسسه بهکلام به شما توصیه می کند برای اینکه بدانید دانشگاه مورد نظر شما چه مدرک و نمره ای را برای پذیرش از شما می خواهد، می توانید به سایت ETS مراجعه کنید و از دانشگاه مورد نظر بخواهید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

 

چرا مدرک تافل از اعتبار بالایی برخوردار است؟

 

اعتبار علمی بالای آزمون تافل و پذیرش گسترده آن

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، آزمون تافل از قدیمی ترین آزمون های زبان انگلیسی محسوب می شود. سالهاست که نمره مدرک آزمون تافل در بیش از ۸۵۰۰ دانشگاه، کالج و مرکز آموزشی و در ۱۳۰ کشور دنیا، به عنوان معتبرترین و صحیح ترین معیار سنجش سطح زبان انگلیسی افراد در سراسر دنیا به شمار می آید. شما می توانید با دریافت با نمره ی قبولی آزمون تافل امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را برای خود فراهم کنید، به جایگاه شغلی بهتری دست پیدا کنید و یا اقدامات لازم برای مهاجرت را انجام دهید.

 

سنجش و ارزیابی دقیق آزمون تافل

نتایج تحقیقات نشان داده است که طراحی آزمون تافل به صورت علمی و عملی صورت می گیرد. این آزمون برای سنجش مهارت های افراد از دقت بالایی برخوردار است. بنابراین عملکرد مناسب داوطلبان این آزمون تاثیر بسزایی در تصمیم گیری مسئولین پذیرش در هر دانشگاه یا مرکز آموزشی دارد، چرا که نحوه ی عملکرد شما در آزمون TOEFL نشان دهنده میزان مهارت های شما در زبان انگلیسی است.

 

سنجش توانایی های آکادمیک

از دیگر دلایلی که باعث اعتبار بالای مدرک آزمون تافل می شود، می توان به اثبات توانایی های انگلیسی قابل استفاده در محیط آکادمیک اشاره کرد. در این آزمون شما به عنوان یک داوطلب، متنی از یک کتاب را خوانده ، به یک سخنرانی گوش می دهید و پس از آن در پاسخ صحبت می کنید یا می نویسید. پرسش های آزمون TOEFL به صورت ۱۰۰%  آکادمیک است و همین علت باعث شده تا بسیاری از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی این آزمون را بهترین ملاک در تصمیم گیری پذیرش دانشجویان و متقاضیان بدانند.

 

 

داشتن انتخاب های بیشتر

در بیش از ۱۳۰ کشور و در بیش از ۹۰۰۰ کالج، دانشگاه و آژانس، نمرات آزمون تافل را در تصمیم گیری های مربوط به پذیرش دانشجویان ملاک انتخاب های خود قرار می دهند. این بدین معناست که نمره ی تافل به شما این امکان را می دهد که بتوانید در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید و موقعیت شغلی بهتری را کسب کنید.

 

دسترسی آسان به آزمون تافل

آزمون toefl بر خلاف آزمون آیلتس که در دو الی سه مرحله برگزار می شود، تنها ظرف یک روز تکمیل می شود و شما همان روز نمره خود را دریافت می کنید و هیچ نیازی به مراجعه ی دو یا سه باره برای انجام سایر مراحل آزمون ندارید.  همین مسئله می تواند در صرفه جویی هزینه های مالی و زمانی به شما کمک فراوانی بکند. همچنین این آزمون سالانه حدود ۳۰ الی ۴۰ بار و به صورت اینترنتی برگزار می شود. بنابراین احتمال قبولی شما را تا حد زیادی بالا می رود. حتی اگر وقت کافی برای شرکت در آزمون تافل را نداشته باشید هم فرصت های فراوانی برای شرکت در این آزمون خواهید داشت.

 

برای آشنایی بیشتر با آزمون آیلتس و نحوه برگزاری آن مقاله تدریس خصوصی آیلتس را مطالعه کنید.

 

ساختار کاملا استاندارد تافل

در این آزمون هر ۴ مهارت مهم زبان انگلیسی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. این ۴ مهارت یعنی مهارتهای خواندن، شنیداری، مکالمه و نوشتاری، مهارتهایی هستند که شما برای تسلط به هر زبانی در دنیا به آن ها نیاز دارید. در نتیجه، گرفتن یک نمره ی خوب در آزمون تافل TOEFL نشان دهنده ی سطح بالای توانایی شما در چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی خواهد بود و فراهم کننده ی شرایط موفقیت شما در محیط های کلاسی و آکادمیک و همچنین محیط های کاری است.

 

وجود منابع مناسب برای آمادگی حضور در آزمون

شما می توانید به منابع عظیمی برای آمادگی شرکت در آزمون تافل دسترسی داشته باشید. از سوالات اصلی آزمون های تافل در آزمون های سال های قبل که می توانند فضای واقعی آزمون تافل را به خوبی برای شما بازسازی کنند استفاده کنید. تجربه نشان داده است که مطالعه ی این منابع می تواند اثر صد در صد مثبتی در روند آماده سازی شما برای حضور در آزمون تافل داشته باشد، چرا که تمرین با سوالات واقعی امتحان تافل، تاثیر بسزایی در بالا بردن آمادگی و اعتماد به نفس شما برای حضور در این آزمون خواهد داشت.

 

اگر که شما نیز به دنبال موقعیت شغلی خوب و یا تحصیل و مهاجرت در بهترین دانشگاه عهای دنیا هستید، شرکت در آزمون تافل و بهره مندی از مزایای داشتن مدرک تافل می توند قدم کمک بزرگی در راستای رسیدن به اهدافتان باشد. می توانید با داشتن یک برنامه ریزی صحیح، انتخاب منابع مناسب، شرکت در کلاس های تدریس خصوصی تافل به صورت حضوری و یا غیر حضوری و همچنین آزمون های آزمایشی مانند آزمون ماک تافل iBT می توانید به نتیجه مورد نظرتان دست پیدا کنید.

کلاس خصوصی آیلتس

فراگیری زبان انگلیسی در سطوح پیشرفته نیازمند یادگیری گرامر و اصول مربوط به ۴ مهارت زبان انگلیسی یعنی رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ مطالعه کافی برای تثبیت آموزش ها است. یکی از موثر ترین روش های تقویت زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون های بین المللی نظیر آزمون آیلتس شرکت در کلاس تدریس خصوصی آیلتس است. این کلاسها مزایای بسیار زیادی را نسبت به کلاس های حضوری و گروهی در آموزشگاه ها را شامل می شوند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

 

مزایای کلاس خصوصی آیلتس

ساعات برگزاری کلاس خصوصی با توجه به زمانهایی که شما در نظر دارید با استاد آیلتس هماهنگ می شود. در واقع هیچ نیازی نیست تا مانند کلاس های گروهی در آموزشگاه ها طبق ساعاتی که آموزشگاه تعیین می کند در کلاس حاضر شوید.

برخلاف کلاس های گروهی، در کلاس های خصوصی آیلتس، مدرس شما در تمام مدت برگزاری کلاس زمان خود را تنها برای آموزش و رفع اشکال شما اختصاص می دهد و در نتیجه روند برنامه آموزشی شما سریع تر و با کیفیت تر پیش می رود.

اختصاص تمام زمان کلاس به آموزش شما باعث می شود تا طول دوره تدریس خصوصی آیلتس کوتاهتر شده و سریعتر آموزش های لازم را فرا بگیرید و برای شرکت در آزمون آیلتس آماده شوید.

تمرکز زبان آموز و استاد در در محیط آرام کلاس‌های خصوصی به مراتب بیشتر از کلاس‌های گروهی است و استاد زمان کافی برای پیش بردن برنامه آموزشی در اختیار دارد.

 

شرکت در کلاس خصوصی IELTS را به شما پیشنهاد می کنیم اگر:

 • زمان زیادی برای کسب آمادگی شرکت در آزمون آیلتس را در اختیار ندارید و نیاز به پیشروی با سرعت بیشتری برای یادگیری آیلتس دارید.
 • دانش و مهارت های شما برای آموزش هارمونی ندارد و نیاز است استاد تدریس خصوصی آیلتس با توجه به نیازی که دارید آموزش ها را برایتان پیش ببرد.
 • نیاز دارید که مهارت خاصی را تقویت کنید و نیازی به شرکت در کلاس های گروهی برای فراگیری تمامی مهارت ها ندارید.
 • به علت مشغله های زیاد کاری و تحصیلی نمی توانید برنامه های خود را با زمانبندی کلاس های گروهی هماهنگ کنید.

 

ویژگی های کلاس تدریس خصوصی آیلتس در بهکلام

موسسه آموزشی بهکلام سالهاست که با همکاری اساتید برتر زبان انگلیسی نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی آیلتس، تافل، pte و مکالمه به صورت گروهی، خصوصی و آنلاین اقدام نموده است. در این کلاس ها پس از انجام تعیین سطح رایگان از شما زبان آموزان دوره های متناسب با سطح علمی تان از مبتدی تا پیشرفته طراحی می شود تا بتوانید به صورت هدفمند برای ارتقاع دانش و مهارت خود در زبان انگلیسی و کسب نمره دلخواه در آزمون آیلتس در کلاس ها حاضر شوید. همچنین اسانید بهکلام با توجه به تجربه ای که دارند بهترین منابع را برای آموزش گلچین کرده اند تا بتوانید بجای سردرگم شدن در انتخاب منابع آزمون آیلتس بهترین و برگزیده ترین آموزش ها را در اختیار داشته باشید و روی یادگیریتان تمرکز بیشتری داشته باشید. یادگیری طبق تکنیک ها، نکات و روش های آموزش های به روز شده باعث می شود تا درس های جدید را راحت تر به خاطر بسپارید و از آنها استفاده کنید. برنامه ریزی های انجام شده در بهکلام به شما این امکان را می دهد تا تمامی مهارت های آزمون بصورت جزء به جزء پوشش دهید و بتوانید نمره آیلتس خود را بالاتر ببرید.

 

کلاس های تدریس خصوصی آیلتس موسسه آموزشی بهکلام به صورت دوره های فشرده از مبتدی تا پیشرفته برگزار می شود. از آن جایی که ممکن است شما زبان آموزان به هر دلیلی امکان حضور در کلاس های حضوری مجموعه ما را نداشته باشید و ترجیح دهید کلاس های خصوصی زبان در منزلتان برگزار شود، اما مشتاق و علاقه مند به یادگیری زبان توسط اساتید ما هستید، ما دوره های تدریس خصوصی آیلتس در منزل را به دو صورت حضوری یا تدریس خصوصی آنلاین و یا در منزل شما برگزار میکنیم. این کلاس ها با توجه به هدف شما در زمینه آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال برگزار می شود و هر ۴ مهارت زبانی (Listening, Reading, Speaking, Writing) به موازات هم به شما عزیزان آموزش داده می شود.

تنها به شرکت در کلاس های خصوصی آیلتس اکتفا نکنید!

مهمترین نکته ای که در مورد برنامه‌های آمادگی دوره کلاس خصوصی آیلتس باید در نظر داشته باشید. اختصاص زمان لازم برای حضور در کلاس خصوصی آیلتس و مهمتر از آن، مطالعه خارج از کلاس برای مرور آموزش ها و تثبیت آن است. در صورتی که شاغل هستید و در طول دوره فشرده آیلتس هم می‌خواهید همچنان زمان قابل توجهی را صرف حضور در محل کار و رفت و آمد کنید مسلماً توان شرکت در دوره فشرده آیلتس را نخواهید داشت. لذا در اولین گام باید تصمیم بگیرید که تا چه حد می‌توانید در کنار ساعات حضور در کلاس، زمان مطالعه خارج از کلاس داشته باشید. توصیه اساتید آیلتس موسسه بهکلام به شما این است که اگر قصد دارید طی زمان کوتاهی از ابتدای سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته چهار مهارت زبانی خود را ارتقا دهید، با نگاهی واقع بینانه وارد دوره خصوصی آیلتس شوید. برنامه ریزی منعطف و اختصاصی شما از سوی مرکز تدریس خصوصی آیلتس صورت خواهد گرفت اما کسب نتیجه مطلوب، منوط به اقدام جدی شما برای ساماندهی سایر فعالیت های کاری و  زمان بندی زندگی‌تان خواهد بود.

دانلود کتاب کمبریج آیلتس ۱۵ (نسخه کامل) – تست ۱

موسسه بهکلام به زودی نسخه کامل کتاب کمبریج آیلتس ۱۵ منتشر خواهد‌ شد و ما همانند سال‌های قبل، به محض منتشر شدن کتاب Cambridge IELTS 15 را به همراه فایل صوتی در اختیار شما زبان آموزان عزیز قرار خواهد داد.

تست ۱ از کتاب کمبریج آیلتس ۱۵
که اخیرا توسط سایت کمبریج منتشر شده، همانند سال‌های گذشته و قبل از انتشار نسخه رسمی کتاب کمبریج ۱۵، در دسترس شما زبان آموزان محترم قرار گرفته است.
شما در اینجا میتوانید بخشی از این کتاب (تست ۱) را دانلود کنید که شامل تست ۱ لیسنینگ بصورت کامل و متن ۱ ریدینگ که شامل ۱۳ سوال است منتشر شده است.
موسسه بهکلام به محض منتشر شدن نسخه کامل کتاب کمبریج ۱۵ ، فایل قابل دانلود آن را در اختیار شما زبان‌آموزان عزیز قرار میدهد.

 

دانلود PDF تست ۱ کمبریج آیلتس ۱۵

دانلود فایل صوتی تست ۱ کمبریج آیلتس ۱۵

کلاس نوروزی آنلاین PTE

برگزاری کلاس نوروزی آنلاین PTE در موسسه بهکلام توسط بهترین اساتید زبان انگلیسی

با فرا رسیدن فصل بهار گروه آموزشی بهکلام جهت راحتی و آسایش زبان آموزان عزیز اقدام به برگزاری کلاس نوروزی آنلاین PTE برای زبان آموزان عزیزی نموده است که می خواهند جهت شرکت در آزمون PTE آماده شوند.

با پیشرفت علم و تکنولوژی و با استفاده از اینترنت دیگر نیازی نیست که زبان آموزان برای شرکت در کلاس تدریس خصوصی PTE و یا دیگر دوره های آموزشی در آموزشگاه حضور پیدا کنند و میتوانند در هر کجایی که هستند از طریق برنامه های تماس تصویری در دوره ها شرکت کنند.

جهت شرکت در کلاس نوروزی آنلاین PTE میتوانید با شماره های ۰۲۱۲۶۴۲۱۳۸۰ و ۰۹۳۹۳۷۸۸۵۱۰ تماس حاصل فرمایید.

همانطور که می دانید آزمون PTE نیز مانند آزمون های آیلتس و تافل جهت سنجش سطح زبان انگلیسی توسط سازمان PEARSON برگزار می شود. علاقه‌مندانی که به دنبال تحصیل در کشورهای مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا هستند می‌توانند از مدرک این آزمون استفاده کنند. آزمون پی تی ای آکادمیک برترین آزمون انگلیسی کامپیوتری در دنیاست که در سال ۲۰۰۹ و پس از برنامه‌ریز‌ی جامع چندین تن از برترین متخصصان حوزه‌ی ارزیابی و سنجش زبان، برای اولین بار برگزار شده و بلافاصله در سرتاسر جهان توسط دانشگاه‌ها، دولت‌ها، کارفرمایان و مؤسسات تخصصی به عنوان یک آزمون معتبر و قابل‌اعتماد پذیرفته شد. همچنین با توجه به مزایای PTE نسبت به آزمون‌های IELTS و TOEFL، مورد توجه علاقه‌مندان به مهاجرت، ادامه تحصیل و یا کار در کشورهای استرالیا و نیوزلند قرار گرفته‌است. این آزمون مشابه IELTS در دو نوع General و Academic برگزار شده و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولاً نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و مهاجرتی می‌باشد. همچنین آزمون پی تی ای از طرف دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر بسیاری در سراسر دنیا مانند مدرسه‌ی کسب‌و‌کار هاروارد، مدرسه‌ی کسب‌ و‌ کار اینسید فرانسه و دانشگاه ییل نیز پذیرفته می‌شود.

 

مزیت آزمون PTE

 • اعلام نتایج سریع

نتایج این آزمون در مدت ۱ روز و حداکثر ۵ روز کاری اعلام می‌شود.

 • نمرات دقیق و عادلانه

در تمام مراکز برگزارکننده‌ی آزمون، شرکت‌کنندگان نمره‌ی عادلانه و دقیقی را کسب می‌کنند.

 • انعطاف‌پذیری

این آزمون در ۳۶۰ روز سال و در بیش از ۲۰۰ مرکز در دنیا برگزار می‌شود.

 • متکی بر زبان کاربردی و روزمره

سوالات آزمون پی تی ای آکادمیک بر اساس مهارت‌های کاربردی و نیز مهارت‌های آکادمیک زبان انگلیسی طراحی شده و به ارزیابی  این مهارت‌ها به صورت جامع می‌پردازد. افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند باید قادر باشند در کشور مقصد به بهترین شکل با دیگران ارتباط برقرار کنند.

 • بی‌طرفانه و قابل اعتماد

این آزمون صددرصد به صورت کامپیوتری برگزار شده و تمام زبان آموزان را به صورت کاملاً بی‌طرفانه و بادقت ارزیابی می‌کند. برای اطمینان از صحت نمرات آزمون، تمام مراکز برگزارکننده‌ی این آزمون از سیستم‌های دیجیتالی مدرن استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها شامل مواردی مانند اسکن اثر انگشت، امضای دیجیتال، نتایج غیرکاغذی مطمئن، تست‌های رندوم و دوربین‌های مداربسته هستند.

 • مراکز برگزاری مختلف

جلسات آزمون در بیش از ۵۰ کشور در سرتاسر دنیا برگزار می‌شود.

 • بدون محدودیت

شرکت‌کنندگان در این آزمون می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی، نمرات خود را هم‌زمان به موسسات آموزشی مختلف ارسال نمایند.

 • اخذ ویزا

این آزمون برای درخواست اخذ ویزای دانشجویی و ویزای اقامت کشورهای استرالیا و نیوزلند پذیرفته می‌شود.

 • اخذ پذیرش دانشگاه

نتایج این آزمون مورد قبول مراکز آموزشی بسیاری در سرتاسر دنیاست.

 • مورد تأیید مؤسسات تخصصی

بسیاری از موسسات تخصصی در دنیا نیز نتایج این آزمون را برای ثبت نام و ارزیابی می‌پذیرند.

در لینک زیر می‌توانید بر اساس شهر یا منطقه، فهرست مؤسساتی را جستجو کنید که آزمون پی تی ای آکادمیک را می‌پذیرند:

https://pearsonpte.com/the-test/who-accepts-it/

کلاس نوروزی آنلاین PTE

مزایای کلاس نوروزی آنلاین PTE

 • با استفاده از کلاس‌های آنلاین در وقت افراد صرفه جویی می‌شود و از هزینه‌های بالا جلوگیری می‌شود.
 • دسترسی افراد به کلاس‌های آموزشی بدون محدودیت مکانی و از طریق اینترنت وجود دارد.
 • در کلاس‌های آنلاین امکان ضبط کردن کلاس‌ها و مشاهده ی مجدد آن‌ها از طریق نرم افزارهایی نظیر LMS وجود دارد.
 • بهره مندی آسان از بهترین و مجرب ترین اساتید کشور.
 • عدم نیاز به امکاناتی نظیر میز و صندلی، تجهیزات آموزشی یا کلاس‌های فیزیکی.
 •  مشاهده ی با کیفیت تصویر و صدای استاد و محتوای آموزشی.
 • امکان به اشتراک گذاری و نمایش اسلاید‌های آموزشی و فایل‌های pdf، ویدئو‌های آموزشی به صورت همزمان.
 • در کلاس‌های آنلاین امکان نظارت خانواده‌ها بر روند تدریس مدرسین وجود دارد.
 • دانش آموزان در هرکجای کشور که باشند به راحتی این امکان را دارند که از امکانات تحصیلی استفاده کنند.
 • یادگیری‌های الکترونیکی توجه دانش آموزان را بیشتر جلب میکند و در نتیجه ویژگی تعاملی بودن و بازدهی بیشتری دارد.
 • با استفاده از کلاس‌های آنلاین قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت تا روی موضوع مورد نظر خود تمرکز کنید.
 • مطالعه و حضور در کلاس‌های آنلاین به شما انعطاف پذیری بیشتری می‌دهد و میتوانید راحت تر برای حضور در کلاس و دیگر فعالیت‌های خود برنامه ریزی کنید.
 • استفاده از کلاس‌های آنلاین این امکان را به شما میدهد که محیط آموزش را آنطور که راحت تر هستید انتخاب کنید. اتاق خواب، اتاق مطالعه یا هرجای دیگری که برای شما مناسب تر می‌باشد.
 • در آموزش‌های الکترونیکی و کلا‌سهای مجازی دانش آموزان اعتماد به نفس بیشتری برای برقراری ارتباط دارند و در مباحث کلاس میتوانند تعامل بیشتری با استاد داشته باشند.
 • استفاده از کلاس‌ها در تمام روزهای هفته و تمام ساعت‌های شبانه روز.
 • استفاده آسان از کلاس‌ها و اجتناب از عوامل استرس زایی نظیر ترافیک و یا حضور در جمع.
 • تمرکز و تعامل بیشتری میان استاد و شاگردان وجود دارد.
 • استفاده از کلاس‌های آنلاین برای افراد شاغل بسیار مفید می‌باشد زیرا به راحتی میتوانند ضبط شده آن را مشاهده کنند.
 • در این روش سرعت مطالعه دست دانشجو است و میتواند راحت تر از اطلاعات به روز دنیا استفاده کند.
 • در این روش قابلیت استفاده از امکانات مولتی مدیا وجود دارد که کمک میکند مطالب بهتر در ذهن دانش آموز تثبیت شود.
 • قابلیت گرفتن کوئیز توسط استاد وجود دارد. در کلاس‌های آنلاین استاد سوالات چهارگزینه ای را مطرح میکند و برای پاسخ به آن‌ها وقت مشخصی را در نظر میگیرد.
 • استفاده از کلاس‌های آنلاین رابط گرافیکی مناسبی دارد و نسبت به کلاس‌های حضوری خسته کننده نیست.

 

کلاس آنلاین نوروزی آیلتس ویژه نوروز ۹۹

توصیه هایی برای کسب بهترین نمره آزمون تافل

آزمون تافل، آزمونی است که میزان استعداد و توانایی افراد را در زمینه برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسه های آموزشی ارزیابی می کند. معمولا افرادی که قصد گرفتن پذیرش در دانشگاه های خارج از ایران را دارند نیاز به کسب حد نصاب لازم در آزمون تافل دارند. در این مقاله به توصیه هایی که شما را برای کسب بهترین نمره آزمون تافل راهنمایی می کنند می پردازیم.

برای کسب بهترین نمره در آزمون تافل iBT

خود را با ساختار آزمون آماده کنید.

قبل از این که در آزمون اصلی تافل شرکت کنید، سعی کنید که خود را با کلیه ویژگی های آزمون و سیستم نمره دهی آزمون تافل آشنا کنید. لازم است که بدانید که قسمت های مختلف آزمون تافل به چه شکل است و چگونه سازمان دهی شده است همچنین باید بدانید که چه مدت زمان برای پاسخ دهی به هر بخش در نظر گرفته شده است و سوال هایی که از شما پرسیده میشوند به چه صورت است.

زمان کافی برای مطالعه در نظر بگیرید.

قبل از این که ثبت نام خود را در آزمون اصلی تافل انجام دهید لازم است که مدت زمانی را در نظر بگیرید برای آمادگی در این آزمون و تقویت مهارت زبانی خود. معمولا ۳ الی۶ ماه مطالعه کافی می باشد. اما مدت زمان دقیق برای هر فرد متفاوت می باشد و بستگی به توانایی زبان انگلیسی فرد و میزان زبانی که میتواند به مطالعه کردن اختصاص دهد دارد.

 

نمره تافل

 

برای خود یک هدف در نظر بگیرید.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که خواهید توانست از دانشگاهی که به آن درخواست میدهید پذیرش بگیرید لازم است که یک نمره را برای خود تعیین کنید. نمره هدف در اینجا منظور نمره ای است که مطابق با پیش نیازی که مراکز آموزش عالی مورد نظر شما تعیین کرده اند در نظر گرفته می شود. با کسب چنین امتیازی و یا بیشتر از آنچه لازم دارید شما فرصت خود را برای گرفتن پذیرش از نه تنها یکی از دانشگاه های مد نظرتان بلکه همه آن ها افزایش خواهید داد.

از منابع آموزشی با کیفیت استفاده کنید.

اگر که از منابع آموزشی با کیفیت استفاده نکنید مطالعات شما موثر نخواهد بود. بهترین منابع آموزشی منابعی هستند که توسط سایت ETS معرفی شده اند. بسیاری از اساتید تاقل در کلاس های تدریس خصوصی تافل مطالعه این کتاب ها را به شاگردان خود توصیه می کنند.

کتاب تافل1 کتاب تافل2 کتاب تافل3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شما میتوانید از منابع رسمی که به صورت رایگان در اینترنت منتشر شده اند اسفاده کنید نظیر:

نرم افزار(Interactive sampler) تافل iBT

فایل نمونه سوال های تافل iBT

مجموعه (Quick prep) تافل iBT

در یک آزمون تمرینی شرکت کنید.

قبل از شروع مطالعه تعیین نقاط قوت و ضعف بسیار مهم است. بهترین راه برای تعیین نقاط قوت و ضعف خود این است که در آزمون تمرینی رسمی تافل که در وب سایت ETS  وجود دارد شرکت کنید. بازخورد و گزارش نمرات خود را در هر بخش آزمون دریافت می کنید. اگر توانایی پرداخت هزینه آزمون را ندارید میتوانید تست رایگان در سایت های دیگر را امتحان کنید ولی آنها به دقت ETS نمره دهی نمی کنند.

آزمون های تمرینی نه تنها نقاط قوت و ضعف شما را روشن می سازند، بلکه آزمون تافل را برای شما شبیه سازی و ذهنیتی از آزمون تافل برای شما ایجاد می کنند، یکی از راه های موفقیت در تافل این است که شما قبل از انجام دادن آزمون اصلی یک دید کلی نسبت به آزمون داشته باشید.

 

برنامه ریزی شخصی برای موفقیت در تافل ایجاد کنید.

بعد از اینکه نتایج خود را از آزمون تمرینی دریافت کردید متوجه می شوید که در کدام بخش ها قوی و در کدام بخش ها ضعیف هستید که به تمرین بیشتر احتیاج دارید و باید روی نقاط ضعف خود متمرکز شوید، تا به موفقیت در تافل برسید. برای مثال، اگر کمترین نمره شما در بخش رایتینگ بود، برنامه ریزی خود را با این بخش آغاز کنید، زیرا برای بهبود آن نیاز به زمان بیشتری دارید. سپس به ترتیب در بخش هایی که کمترین نمرات را کسب کرده اید اولویت بندی و تمرین کنید. این روند را ادامه دهید تا به یک برنامه جامع برسید. به یاد داشته باشید که برای تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت باید روزانه تمرین کنید.

آزمون سلپیپ (CELPIP)

تمام کسانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می دانند داشتن دانش زبان انگلیسی یکی از ضروریات است. در نتیجه تمامی مهاجران موظف هستند که با یکی از آزمون های بین المللی سطح دانش زبان انگلیسی خود را برای این کشور مشخص کنند یکی از این آزمون ها آزمون سلپیپ (CELPIP) است. با ما همراه باشید تا در ادامه به طور کامل در مورد آزمون سلپیپ و هر آنچه که باید بدانید صحبت کنیم.

آزمون سلپیپ

آزمون سلپیپ (CELPIP) چیست؟

با گسترش پذیرش مهاجران از طریق اکسپرس انتری در کانادا، سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) آزمونی کاملا کانادایی و منحصر به فرد را طراحی کرد که به متقاضیان مهاجرت این امکان را می دهد که توانایی‌های خود در به کارگیری از زبان انگلیسی را در شاخه‌های مختلف به نمایش بگذارند. این آزمون که بر مبنای انگلیسی در کانادا تهیه و تنظیم شده‌است به طور واضح و دقیق، توانایی‌های شرکت کنندگان را در شرایط متنوعی از قبیل مکالمات روزمره، ارتباط با همکاران در محل کار، ارتباط با دوستان و درک برنامه‌های تلویزیونی از قبیل اخبار و برقراری ارتباطات نوشتاری مانند ایمیل و …را  می‌سنجد.

آزمون سلپیپ در دو گروه برگزار می شود:

 • آزمون CELPIP-General
 • آزمون CELPIP-General LS

انواع آزمون سلپیپ

تفاوت آزمون CELPIP-General و آزمون CELPIP-General LS

آزمون CELPIP-General در بخش‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن برگزار میشود. این آزمون که بخش عمومی CELPIP است، نه تنها توسط IRCC پذیرفته می شود بلکه توسط بریتیش کلمبیا و مشاوران مهاجرت شورای تنظیم مقررات کانادا نیز مورد پذیرش است. در هر بخش از این امتحان، سوالاتی کوتاه و متنوع مرتبط با موقعیت‌های روزمره در زندگی تهیه و تنظیم شده‌اند که برای متقاضیان با سطح دانش زبان متوسط به بالا مناسب هستند. اما آزمون CELPIP General LS، مهارت شنیداری و گفتاری کاربردی را ارزیابی می کند.

 

بخش های آزمون CELPIP-General

آزمون CELPIP-General دارای چهار جزء است:

 • Listening
 • Reading
 • Writing 
 • Speaking

آزمون CELPIP-General LS دارای دو جزء است:

 • Listening
 • Speaking

کل زمان آزمون CELPIP-General حدود ۳ ساعت است.

مدت زمان کل آزمون CELPIP-General LS حدود ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه است.

آزمون سلپیپ کاملا به صورت کامپیوتری برگزار میشود و شرکت کننده را قادر می سازد که تمام اجزای آزمون را یک جلسه بدون هیچ قرار ملاقات، تست یا مصاحبه انجام دهد و این از مزایای آزمون سلپیپ می باشد.

شرکت کنندگان آزمون CELPIP از یک موس کامپیوتر و صفحه کلید برای انجام reading و writing آزمون و یک میکروفون و هدست برای انجام Listening  و  Speaking استفاده می کنند.

آزمون های کامپیوتری، تجربه ی آزمونی سریع و قابل اعتماد را به شرکت کنندگان ارائه می دهند.

چرا آزمون سلپیپ (CELPIP)

 1. امتحان سلپیپ به صورت کاملا کامپیوتری بوده که این ویژگی خطاهای انسانی در تصحیح را پایین خواهد آورد.
 2. نتایج آزمون براساس انتخاب شما، بین ۳ تا ۸ روز کاری آماده خواهند شد و در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.
 3. موضوعات بخش گفتاری در آزمون سلپیپ کاملا مربوط به امور روزمره هستند و شما مجبور نیستید در مورد وقایع تاریخی یا سیاسی صحبت کنید.
 4. در بخش نوشتاری اگر کلمه‌ای را اشتباه بنویسید سیستم کامپیوتر برای شما آن را با یک خط قرمز نمایش خواهد داد و شما امکان تصحیح خواهید داشت.
 5. تمام بخش‌های آموزشی و آمادگی برای آزمون سلپیپ به گونه‌ای طراحی شده اند که شما پس از آمادگی برای آزمون، برای زندگی و کار در یک محیط انگلیسی‌زبان آماده باشید.
 6. در بخش نوشتاری، به صورت اتوماتیک تمام کلماتی که تایپ می‌کنید شمارش خواهند شد در نتیجه هیچ زمانی صرف شمارش کلمات خود نخواهید کرد.

یکی دیگر از آزمون های سنجش زبان انگلیسی برای متقاضیان غیر انگلیسی زبان آزمون آیلتس میباشد که افراد زیادی با آن آشنا هستند در صورت تمایل میتوانید برای مطالعه بیشتر به مقاله آزمون آیلتس چیست مراجعه نمایید.

تکنیک های خواندن و درک مطلب

تکنیک های خواندن و درک مطلب برای کسانی که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان برای ادامه تحصیل، کار و یا زندگی را دارند بسیار با اهمیت است و می تواند تاثیر بسزایی در یادگیری سریع تر داشته باشد. دراین مقاله به چند نکته درباره درک مطلب و خواندن خواهیم پرداخت.این نکات پیشنهاد شده پیش نیازی برای آزمون های آیلتس و تافل IBT و GRE می باشد.

 

تکنیک های خواندن و درک مطلب

معرفی تکنیک های خواندن و درک مطلب

A. انواع خواندن از نظر نگرش

 1. Holistic(کلی نگر) : این افراد کسانی هستند که در حین خواندن متون ، مفهوم کلی القا شده را در نظر می گیرند و برای دریافت موضوع متن به جزییات توجه نمی کنند . این افراد زمانی که با کلمه ای روبه رو شوند و معنی لغت را ندانند از آن رد شده و با توجه به کل جمله آن را حدس می زنند .
 2. Atomistic (جزیی نگر ) : این گونه افراد به علت دید دقیق هنگام مطالعه و یا هر کار دیگری به جزییات توجه بسیاری می کنند . یعنی هنگام مطالعه تک تک کلمات نقش مهمی برایشان ایفا می کند و در صورت ندانستن حتی یک کلمه در کل در مطلب با مشکل مواجه می شوند.

B. انواع خواندن متن بر اساس سرعت مطالعه

 1. Skimming: نوعی خواندن سریع برای رسیدن به منظور و مفهوم کلی است. در این خوانندن نیازی به تمرکز دقیق روی تک تک کلمات وجود ندارد وفرد برای یافتن کل معنا توسط جمله و پاراگراف، در حداقل زمان ممکن می باشد.

سوالاتی که میتوان از این طریق جواب داد سوالات زیر می باشند:

 • ?What is the main idea / subject of the passage (موضوع اصلی متن چیست؟)
 • ?What is the best topic / title for the passage (بهترین عنوان برای این متن چه می تواند باشد؟)
 • ?What is the author’s view behind the text? , “or” What is the general tone of the author in the passage (نوع نگرش نویسنده نسبت به متن چیست؟ مثبت، منفی، یا بی طرف؟)
 • ?What is the author primarily concerned with (تاکید نویسنده بر چه چیزی است؟ و یا هدف اصلی نویسندهچیست؟)
 • ?How is the information in the passage organized (اطلاعات قید شده در متن به چه تر تیب قرار گرفته اند؟)

 

انواع خواندن متن بر اساس سرعت مطالعه

۲٫Scanning: نوعی خواندن سریع می باشد که در آن فرد در پی یافتن اطلاعات جزیی و دقیق از قبیل عدد، تاریخ، کلمه، و یا عبارتی می باشد که دقیقا در متن دیده          شده اند.

 • ?…It is stated in the passage that (در متن چنین ذکر شده که…)
 • ? …According to the passage (با توجه به متن…)
 • ?The word… in the passage refers to (کلمه…در متن به… اشاره دارد؟) و یا (مرجع کلمه…در متن کدام یک از موارد ذیل است؟)
 • ?Which of the followings is NOT mentioned / stated / discussed in the passage(کدام یک از موارد ذیل در متن اشاره ای بدان نشده است؟)

در اکثر موارد خواننده برای رسیدن به جواب مورد نظر نیاز به استفاده از هر دو روش خواهد بود چرا که حتی هنگامی که  بدنبال یک کلمه یا عبارت در متن می باشد، نقش آن کلمه یا عبارت در کل متن ظاهر می شود و به تنهایی نقشی نخواهد داشت. به همین دلیل برای یافتن معنا و یا مفهوم یک عبارت یا کلمه به کل متن یا حدالمقدور به جمله ای که کلمه یا عبارت در آن ظاهر شده، توجه شود  نه تنها به خود کلمه!

انواع مطالعه

Intensive Reading.3: نوع گسترده تر از روش خواندن است که در آن خواننده طی زمان نسبتا طولانی اما مشخص برای رسین به حجمی از اطلاعات تلاش می             کند که برای موفقیت وی در انواع آزمونهای ورودی و پذیرش لازم می باشد.

Extensive Reading.4: کلی ترین و فراگیر ترین نوع مطالعه است که در آن فرد در گستره مدیدی از زمان، بر معلومات عمومی و رشد عقلانی خود می افزاید. در این          مطالعه هدف رسیدن به یک مجموعه کلی از اطلاعات فعال و غیر فعال برای نیل به اهداف آتی می باشد.

برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله موثرترین روش های مطالعه زبان مراجعه نمایید.

تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی

چرا باید در کلاس های تدریس خصوصی آنلاین زبان شرکت کنیم؟ بسیاری از علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی که در شهرستانها زندگی می کنند به کلان شهر هایی مانند تهران اصفهان شیراز و.. برای استفاده از بهترین امکانات یادگیری زبان انگلیسی نظیر آموزشگاه های معتبر زبان انگلیسی و اساتید مجرب و با سابقه در زمینه آموزش دسترسی ندارند. برخی دیگر از افراد نیز به دلیل مشغله های فراوان فرصت شرکت در کلاس ها زبان را ندارند و نمی توانند مطابق ساعت هایی برگزاری این کلاسها در آموزشگاه حضور پیدا کنند. تا چند سال گذشته این موضوع موجب می شد تا بسیاری از افراد مستعد از حرکت در مسیر علاقه مندی هایشان و تجربه لذت یادگیری باز بمانند.
اما در چند سال اخیر با فراگیر شدن شبکه جهانی اینترنت در شهر ها و شهرستانهای کشور و فعالیت افراد در فضای مجازی موانع موجود در این مسیر نیز هموار شده و زمینه ی یادگیری زبان انگلیسی برای مشتاقان آن فراهم شده است.
با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی آنلاین یادگیری زبان انگلیسی در هر کجا که باشید میسر است و کافیست عزم داشته باشید و بخواهید. برگزاری کلاس خصوصی آنلاین این شرایط را برای افراد علاقمند به آموزش زبان انگلیسی ایجاد می کند تا بتوانند در هر کجا و هر زمان از طریق موبایل یا کامپیوترشان به صورت کاملا زنده و با حضور مدرس به صورت خصوصی زبان انگلیسی را بیاموزند.

تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی

کلاس تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی چگونه برگزار می شود؟

کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی طبق برنامه ریزی مشخص و هماهنگی با استاد شما راس ساعت مقرر برگزار می شود. برای شرکت در این کلاسها تنها به یک کامپیوتر یا گوشی موبایل متصل به اینترنت نیاز دارید. با یک اینترنت ADSL معمولی هم می توان این کار را انجام داد.

همچنین این دوره های آموزشی دارای سطح بندی های مختلفی هستند و شما می توانید در ابتدا تعیین سطحی انجام دهید و بعد مطابق با برنامه ریزی های متخصصان ما پیش بیایید. این دوره ها به واسطه نرم افزار هایی نظیر اسکایپ (Skype) و واتس آپ (Whatsapp) برگزار می شود و به راحتی می توانید با استاد خود در ارتباط باشید. پیشنهاد ما آموزش آنلاین زبان انگلیسی از طریق اسکایپ است. چرا که از طریق این نرم افزار امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش مدرس وجود دارد و می توان از آن بعنوان تخته کلاسی استفاده کرد.

شرکت در کلاس خصوصی آنلاین

در صورتیکه شما بخواهید می توانید در کنار چند تن از دوستانتان از امکان آموزش آنلاین زبان استفاده کنید. زبان انگلیسی یک نیاز برای هر قشر در هر سن و سالی است که باید به این موضوع اهمیت داد. چنانچه می خواهید در کلاس های تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید از بخش ارتباط با مرکز آموزش با ما در تماس باشید.

تفاوت آزمون آیلتس و PTE

با ما همراه باشید تا در مقاله زیر به تفاوت آزمون آیلتس و PTE بپردازیم.

تفاوت آزمون آیلتس و PTE

در آزمون هایی مثل آیلتس و تافل معمولا مهارت writing  و speaking  توسط افرادی انجام میشه که به اونا ممتحن آزمون گفته می شه و این اشخاص معمولا در دادن نمره ممکنه که نظر شخصی خودشون رو وارد کرده و نمره رو یه مقدار بالا یا پایین بدهند.در آزمون PTE  نمره دهی توسط یک نرم افزار هوشمند انجام میشود که این نرم افزار با توجه به تعاریفی که براش از قبل انجام شده است نمره می دهد و  بی جهت نمره شرکت کنندگان را کم یا زیاد نمی کند.

دلایل مختلفی وجود داره که آزمون PTE  بهتر از IELTS  هست برای مهاجرت به استرالیا ولی مهمترین علتش سیستم نمره دهی اون هست .

اگر از سطح General English  بالایی برخوردار هستید هر دو آزمون برای شما قابل دستیابی خواهد بود اما آزمون آیلتس نیازمند زمان بیشتری برای آماده سازی است در حالی که آزمون PTE-Academic  زمان کمتری برای آماده سازی نیاز دارد . علت این موضوع ماهیت کامپیوتری بودن سیستم نمره دهی در این آزمون است.

اختلاف نمره دهی در آزمون PTE و IELTS مشهود است . در آزمونPTE  نمره دهی خیلی بهتر از آزمون آیلتس هست و این اختلاف در زبان آموزایی دیده شده که تو آیلتس در بخش رایتینگ نمره  ۶٫۵  گرفتند ولی بلافاصله که در آزمون pte  شرکت کردند  توانستند در رایتینگ  به براحتی ۶۵  بگیرن که معادل ۷ آیلتس میشود و حتی زبان آموزانی بودند که چندین بار نمره ۶٫۵ در رایتینگ گرفته بودند ولی در آزمون  pte  توانستند نمره ۷۹ که معادل ۸  آیلتس هست رو کسب کنند.

اگر فردی هستید که از مهارت self- study برخوردار هستید و می توانید در منزل زمان زیادی را صرف مطالعه کنید آزمون PTE-Academic برای شما گزینه ی مناسب تری خواهد بود چرا که در این آزمون نیاری به خلاقیت آنچنانی در بخش essay-writing خیلی محسوس نیست. این باعث می شود برای افرادی که پایه ضعیفتری دارند یک امتیاز مثبت محسوب شود.  در آزمون آیلتس مبحث TASK RESPONSE یعنی توانایی فرد در پاسخگویی مناسب  به موضوع با ارایه خلاقیت در محتوا و نحوه پاراگراف بندی از جمله مهارت هایی است که نیازمند صرف زمان قابل توجهی است اما در آزمون PTE-A فرد می تواند با استفاده از قالب های پیش فرض و تکرار ایده ها نمره ی بالاتری را کسب نماید.

آنچه PTE-Academic را از آزمون IELTS متمایز میکند ماهیت کامپیوتری و نحوه نمره دهی در بخش های مختلف این آزمون است. قطعا نمیتوان گفت که PTE  گزینه ی مناسبتری نسبت به آیلتس است اما با قطعیت می توان این نتیجه را گرفت که زمان کمتری برای آماده سازی نیاز دارد و رسیدن به نتیجه ی مطلوب زمان کمتری را می طلبد.

برای آگاهی بیشتر میتوانید به مقاله تدریس خصوصی PTE مراجعه نمایید.

اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید مشاوران و کارشناسان موسسه بهکلام به شما آزمون PTE را پیشنهاد می کنند . زمان خود را از دست ندهید و از همین حالا تصمیم بگیرید . درباره آزمون PTE مقاله ای با تمام جزئیات در سایت برای شما عزیزان تهیه دیده ایم که شما را از تمام مراحل آزمون مطلع خواهد کرد.