آمادگی برای آزمون آیلتس

عوامل مهم در آمادگی برای آزمون آیلتس

اگر می‌خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید، این بخش از آمادگی برای آزمون آیلتس را فراموش نکنید!

هنگامی که برای آزمون آیلتس که آماده می‌شوید، با یادگیری واژگان و نکات دستوری جدید، خواندن متن های مختلف، گوش دادن به فایل های صوتی امتحانی آیلتس و بسیاری از تمرین های دیگر سروکار خواهید داشت. هرکس باتوجه به روش مناسب خود یادگیری و آمادگی برای آزمون آیلتس را پشت سر میگذارد اما فقط یک راه وجود دارد تا مطمئن شوید ذهنتان تمام اطلاعات دریافتی را به خوبی جذب می‌کند، تغذیه مناسب.

تا دیروقت بیدار بودن، اضطراب و نگرانی، جا انداختن وعده های غذایی و خوردن زیاد غذاهای آماده همه به یادگیری، تمرکز و پردازش ذهن شما آسیب می‌زنند. اگر می‌خواهید تمرین و درس خواندن‌تان موثر واقع شود و در پایان نمره خوبی در آیلتس بگیرید، به این توصیه‌ها توجه کنید.

آرامش خود را حفظ کنید، نظم خوردن را به هم نریزید. 

هرچقدر هم که به زمان آزمون آیلتس نزدیک شدید، نگرانی را از خود دور نگه دارید. چرا که اضطراب و نگرانی بر اشتهای شما تاثیر می‌گذارد و همان‌طور که میدانید، از دست دادن وعده های غذایی مانعی برای تمرکز شما است.

طبق گفته‌ی “صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی است” پیش بروید و از همان اول صبح، مواد غذایی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید. مواد غذایی انرژی زا مثل جو و تخم مرغ که  ماده‌ای به نام کولین دارند بر عملکرد شناختی و حافظه شما در طول زمان تاثیر مثبت می‌گذارند.

برای ناهار، مواد غذایی با قند کمتر مصرف کنید و به موقع شام، وعده‌ی آخر غذایی‌تان، سعی کنید سراغ ماهی‌ها بروید. ماهی‌ها اسید چرب امگا سه را در بدن تامین میکنند و یکی از فایده های اسید چرب امگا سه تقویت پردازش ذهن است. اگر ماهی در لیست غذاهای مورد علاقه شما نیست، از مغز گردو و بذر کتان به عنوان جایگزین استفاده کنید.

از نوشیدن آب غافل نشوید.

آب واکنش های شیمیایی را در بدن شما میسر می‌سازد و به خاطر همین نقش مهمی در ساز و کار ذهن و بدن شما دارد. اگر بدن به مقدار  کافی آب نداشته باشد عملکردتان در مجموع ضعیف‌تر خواهد شد و فرصت مناسب یادگیری و آمادگی برای آزمون آیلتس را از دست می‌دهید. 

توصیه می‌شود روزی حداقل ۱٫۲ لیتر مایعات مصرف کنید و از میان مایعات آب را در صدر فهرست  قرار دهید.

انرژی خود را تامین کنید. 

اکثر اوقات میان وعده های غذایی می‌خواهیم سراغ چیزی شیرین برویم تا به‌مان انرژی دهد. باید بدانید که مصرف زیاد مواد قندی ممکن است مشکل ساز شود. قندهایی که به شکل صنعتی فرآوری شده‌اند (مثل شکلات شیرین) ابتدا انرژی زیادی به بدن می‌دهند و بعد از مصرف شدن انرژی را ناگهان پایین می‌آورند که در اثر آن احساس خستگی می‌کنیم. برای جایگزین این نوع مواد قندی، می‌توان از میان وعده های سالم مثل انواع مغزها و میوه های خشک شده و خرما استفاده کرد.

به اندازه کافی بخوابید. 

اگر در طول روز به انرژی زیادی لازم دارید، به موقع به رخت‌خواب بیاید و مطمئن شوید بدن و ذهنتان به استراحت کافی می‌رسند. کمبود خواب قدرت تحلیل و فراگیری اطلاعات را از شما می‌گیرند و احتمالا شما را برای رسیدن به انرژی سمت مواد قندی انرژی‌زا می‌فرستند. 

قبل از خواب، نوشیدن شیر گرم و چای سبز را در برنامه‌تان داشته باشید تا آرامش پیدا کرده و برای خواب آماده شوید.

سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید. 

قبل از آزمون آیلتس با  بی‌خوابی هایی که تجربه می‌کنید، فشار زیاد و نگرانی و از دست دادن وعده های غذایی ممکن است سیستم بدن شما را به خطر بیاندازد. در شرایطی که تلاش دارید اطلاعات زیادی را در ذهن خود نگه دارید، سرماخوردگی ممکن است کار شما را دشوارتر سازد. برای جلوگیری از آن، حتما از میوه های مختلف، کلم و دیگر سبزیجات و انواع ویتامین‌ها غافل نشوید.

(برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله تفکرهای اشتباه نسبت به آزمون آیلتس مراجعه نمایید.)

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *