ساختار used to

ساختار used to

از ساختار used to در زبان انگلیسی خیلی زیاد استفاده می شود؛ این ساختار دو کاربرد مهم و رایج دارد که در زیر با جزئیات کامل توضیح داده شده اند.

اولین کاربرد used to

اولین کاربرد used to این است که ما از آن برای عادت هایی استفاده می کنیم که در گذشته داشتیم ولی الان دیگر نداریم، یا برای کارهایی استفاده می کنیم که در گذشته انجام می دادیم ولی دیگر انجام نمی دهیم استفاده می کنیم، یا برای چیزهایی که در گذشته داشتیم ولی الان دیگر نداریم استفاده می کنیم. مثلا ممکن است ما در گذشته فوتبال بازی می کردیم ولی الان دیگر بازی نمی کنیم، یا ممکن است در گذشته در تهران زندگی می کردیم ولی الان دیگر در تهران زندگی نکنیم.

در زبان انگلیسی از ساختار [used to + verb] برای بیان رویدادهایی که بارها در زمان گذشته اتفاق افتاده‌اند و دیگر رخ نمی‌دهند، استفاده می‌شود. این ساختار همچنین برای مواردی که قبلاً واقعیت داشته‌اند، ولی در حال حاضر وجود خارجی و حقیقت ندارند نیز کاربرد دارد. ساختار [used to + verb] به منظور بیان عادات و رفتارهای قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، رخدادها و کارهایی که اغلب و به تکرار بوده‌اند ولی انجام آن‌ها دیگر معمول نیست.

*نکته:  زمانی می توانیم از used to استفاده کنیم که کاری را برای دفعات قابل توجهی یا برای مدت زمان قابل توجهی انجام داده باشیم.

Shiva used to play tennis

شیوا قبلا تنیس بازی می کرد.

*نکته: هنگامی که ساختار used to به صورت منفی بکار می رود حرف d از used to حذف می شود و به صورتuse to بکار می رود.

didn’t use to go to the movies.

من قبلا به سینما نمی رفتم.

ساختار be used to به عادت هایی که ما الان (یعنی در زمان حال) داریم، اشاره می کند. در این ساختار منظور ازbe، افعال to be است که در اینجا (یعنی در زمان حال) شامل یکی از سه فعل am, is یا are می شود.

I’m used to reading a newspaper after having lunch.

من عادت دارم بعد از خوردن نهار روزنامه بخوانم.

Frank is used to waking up early.

فرانک به زود از خواب بلند شدن عادت دارد.

نکته: ما می توانیم برای ساختار be used to از زمان گذشته نیز استفاده کنیم.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *