تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی

چرا باید در کلاس های تدریس خصوصی آنلاین زبان شرکت کنیم؟ بسیاری از علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی که در شهرستانها زندگی می کنند به کلان شهر هایی مانند تهران اصفهان شیراز و.. برای استفاده از بهترین امکانات یادگیری زبان انگلیسی نظیر آموزشگاه های معتبر زبان انگلیسی و اساتید مجرب و با سابقه در زمینه آموزش دسترسی ندارند. برخی دیگر از افراد نیز به دلیل مشغله های فراوان فرصت شرکت در کلاس ها زبان را ندارند و نمی توانند مطابق ساعت هایی برگزاری این کلاسها در آموزشگاه حضور پیدا کنند. تا چند سال گذشته این موضوع موجب می شد تا بسیاری از افراد مستعد از حرکت در مسیر علاقه مندی هایشان و تجربه لذت یادگیری باز بمانند.
اما در چند سال اخیر با فراگیر شدن شبکه جهانی اینترنت در شهر ها و شهرستانهای کشور و فعالیت افراد در فضای مجازی موانع موجود در این مسیر نیز هموار شده و زمینه ی یادگیری زبان انگلیسی برای مشتاقان آن فراهم شده است.
با شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی آنلاین یادگیری زبان انگلیسی در هر کجا که باشید میسر است و کافیست عزم داشته باشید و بخواهید. برگزاری کلاس خصوصی آنلاین این شرایط را برای افراد علاقمند به آموزش زبان انگلیسی ایجاد می کند تا بتوانند در هر کجا و هر زمان از طریق موبایل یا کامپیوترشان به صورت کاملا زنده و با حضور مدرس به صورت خصوصی زبان انگلیسی را بیاموزند.

تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی

کلاس تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی چگونه برگزار می شود؟

کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی طبق برنامه ریزی مشخص و هماهنگی با استاد شما راس ساعت مقرر برگزار می شود. برای شرکت در این کلاسها تنها به یک کامپیوتر یا گوشی موبایل متصل به اینترنت نیاز دارید. با یک اینترنت ADSL معمولی هم می توان این کار را انجام داد.

همچنین این دوره های آموزشی دارای سطح بندی های مختلفی هستند و شما می توانید در ابتدا تعیین سطحی انجام دهید و بعد مطابق با برنامه ریزی های متخصصان ما پیش بیایید. این دوره ها به واسطه نرم افزار هایی نظیر اسکایپ (Skype) و واتس آپ (Whatsapp) برگزار می شود و به راحتی می توانید با استاد خود در ارتباط باشید. پیشنهاد ما آموزش آنلاین زبان انگلیسی از طریق اسکایپ است. چرا که از طریق این نرم افزار امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش مدرس وجود دارد و می توان از آن بعنوان تخته کلاسی استفاده کرد.

شرکت در کلاس خصوصی آنلاین

در صورتیکه شما بخواهید می توانید در کنار چند تن از دوستانتان از امکان آموزش آنلاین زبان استفاده کنید. زبان انگلیسی یک نیاز برای هر قشر در هر سن و سالی است که باید به این موضوع اهمیت داد. چنانچه می خواهید در کلاس های تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید از بخش ارتباط با مرکز آموزش با ما در تماس باشید.

روش تدریس زبان CLT

CLT (communicative language teaching)

CLT توانایی برقراری ارتباط به زبان مقصد است. روش تدریس زبان CLT که مخفف Communicative Language Teaching  می باشد یک رویکرد به آموزش زبان می باشد که بیشتر بر روی تعامل افراد و هدفمند بودن آموزش زبان تمرکز دارد. برای این کار اساتید باید اطلاعاتی در مورد ساختار، عملکرد و معنای زبان داشته باشند. باید بدانند که ساختارهای مختلف ممکن است یک عملکرد داشته باشند و یک ساختار میتواند عملکردهای متفاوت داشته باشد. همچنین بایستی از بین این ساختارها مناسب ترین را انتخاب کنند تا معنا را منتقل کند. در آموزش زبان به شیوه ارتباطی ، هدف تمرکز بر توانایی برقراری ارتباط (communicative competence) می‌باشد. مهم ترین ویژگی این روش آنست که همه فعالیت هایی که انجام میشود با هدف برقراری ارتباط است. آنها از طریق بازی؛ نقش پذیری؛ حل مسئله زبان را یاد می گیرند. این گونه فعالیت ها بنا به گفته Morrow دارای سه ویژگی مشترک هستندinformation gap, choice, feedback.
یکی دیگر از ویژگی ها؛ استفاده از منابع معتبر است.

هدف این متد گسترش توانایی تعامل و یا Communicative Competence می باشد. منظور از توانایی تعامل در این روش با تعاریف  متعددی همراه شده است. در روش CLT بر روی چند نکته تاکید می شود:

 • یادگیری همزمان و مکالمه ای با استفاده از زبان مقصد
 • ارائه مطالب و متن های اصلی زبان همانند روزنامه ها ، مجلات ، فیلم ها و
 • جلب توجه زبان آموزان نه تنها به خود زبان بلکه به روند یادگیری زبان
 • اشتراک تجربه های شخصی زبان آموز در کلاس و روند یادگیری
 • تلاش برای بردن فعالیت های داخل کلاس به خارج کلاس

 

GTM (Grammar Translation Method)

متد گرامر ترنزلیشن محدوده وسیعی از رویکردها را شامل میشود.

GTM رویکرد ابتدایی آنالیز و مطالعه قوانین گرامری زبان است، به شکلی که تقریبا با شکل سنتی گرامر لاتین مطابقت دارد و سپس تمرین ساختار های گرامری دستکاری شده به وسیله ی ترجمه، هم به زبان مقصد و هم به زبان مادری. این متد بر اساس نوشتار و متون است. یک رویکرد معمول اینست که قوانین یک بخش از گرامر را ارائه دهیم و استفاده اش را با قرار دادن آن بخش در متن، نشان دهیم و استفاده از آن بخش گرامری را با نوشتن جملات تمرین کنیم و آنرا به زبان مادری ترجمه کنیم. این متن اغلب با یک لیست لغت همراه است که شامل بخش های لغوی جدید میشود که در متن استفاده شده به همراه ترجمه آنها به زبان مادری. استفاده ی دقیق از بخش های زبانی در این رویکرد مرکزیت دارد. در این روش تمرکز اصلی روی grammatical rules، حفظ واژگان، صرف فعل، ترجمه متن و انجام تمرینات نوشتاری است.

 

ویژگیهای بارز این روش گرامرترجمه عبارتند از:

 • تدریس به زبان مادری انجام می‌شود زبان مقصد به شکل active آن بسیار کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • واژگان بیشتر به شکل کلمات خارج از context تدریس و ارائه می‌گردد.
 • ساختارهای گرامری به صورت مشروح و همراه با توضیحات طولانی ارائه می‌گردد.
 • روی form و صرف کلمه زیاد تمرکز می‌شود و هدف از اینکار اینست که زبان آموزان بتوانند قواعد مربوط به چگونگی قرار دادن کلمات در کنار هم را بیاموزند.
 • در همان مراحل آغازین خواندن متنهای دشوار کلاسیک مورد توجه و تاکید قرار می‌گیرد.
 • به خود محتوای متنها کمتر توجه می‌شود و بجای پرداختن به context متنها، نکات گرامری موجود در آنها مورد توجه بیشتر می‌باشد.
 • تمریناتی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد تنها شامل ترجمه جملاتی از زبان مقصد به زبان مادری می‌باشد.
 • به تلفظ توجه کمی می‌شود و یا اصلاً توجهی نمی‌شود.
 • در روش GTM  واژگان و گرامر مورد تاکید زیاد می باشد و اولین مهارتهایی که زبان آموزان روی آن کار می کنند Reading و Writing می‌باشد و مهارتهای Speaking و Listening بسیار کم مورد توجه قرار می‌گیرند.
 • در این روش نقش معلم یک نقش سنتی است و کلاس بیشتر معلم-محور می باشد و دانش آموزان هرآنچه معلم بگوید را انجام می دهند و طبیعتا چیزی فراتر از آنچه وی می‌گوید یاد نمی‌گیرند.

 

ساختار used to

از ساختار used to در زبان انگلیسی خیلی زیاد استفاده می شود؛ این ساختار دو کاربرد مهم و رایج دارد که در زیر با جزئیات کامل توضیح داده شده اند.

اولین کاربرد used to

اولین کاربرد used to این است که ما از آن برای عادت هایی استفاده می کنیم که در گذشته داشتیم ولی الان دیگر نداریم، یا برای کارهایی استفاده می کنیم که در گذشته انجام می دادیم ولی دیگر انجام نمی دهیم استفاده می کنیم، یا برای چیزهایی که در گذشته داشتیم ولی الان دیگر نداریم استفاده می کنیم. مثلا ممکن است ما در گذشته فوتبال بازی می کردیم ولی الان دیگر بازی نمی کنیم، یا ممکن است در گذشته در تهران زندگی می کردیم ولی الان دیگر در تهران زندگی نکنیم.

در زبان انگلیسی از ساختار [used to + verb] برای بیان رویدادهایی که بارها در زمان گذشته اتفاق افتاده‌اند و دیگر رخ نمی‌دهند، استفاده می‌شود. این ساختار همچنین برای مواردی که قبلاً واقعیت داشته‌اند، ولی در حال حاضر وجود خارجی و حقیقت ندارند نیز کاربرد دارد. ساختار [used to + verb] به منظور بیان عادات و رفتارهای قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، رخدادها و کارهایی که اغلب و به تکرار بوده‌اند ولی انجام آن‌ها دیگر معمول نیست.

*نکته:  زمانی می توانیم از used to استفاده کنیم که کاری را برای دفعات قابل توجهی یا برای مدت زمان قابل توجهی انجام داده باشیم.

Shiva used to play tennis

شیوا قبلا تنیس بازی می کرد.

*نکته: هنگامی که ساختار used to به صورت منفی بکار می رود حرف d از used to حذف می شود و به صورتuse to بکار می رود.

didn’t use to go to the movies.

من قبلا به سینما نمی رفتم.

ساختار be used to به عادت هایی که ما الان (یعنی در زمان حال) داریم، اشاره می کند. در این ساختار منظور ازbe، افعال to be است که در اینجا (یعنی در زمان حال) شامل یکی از سه فعل am, is یا are می شود.

I’m used to reading a newspaper after having lunch.

من عادت دارم بعد از خوردن نهار روزنامه بخوانم.

Frank is used to waking up early.

فرانک به زود از خواب بلند شدن عادت دارد.

نکته: ما می توانیم برای ساختار be used to از زمان گذشته نیز استفاده کنیم.

 

 

 

عبارت‌های وجه وصفی در زبان انگلیسی

عبارت‌های وجه وصفی گونه‌ای از عباراتِ قیدی یا adverbial clause هستند که به وسیله آن‌ها می‌توانیم منظورمان را با استفاده از کلمات کمتر بیان کنیم. ما وقتی اجازه داریم از عبارت‌های وجه وصفی کنیم که خودِ وجه وصفی و فعلی که در عبارتِ اصلیِ جمله می‌آید، هر دو فاعلِ یکسان داشته باشند.

وجه وصفی Participles، کلمه ای است که حالت و چگونگی عملی را به صورت واقعیت بیان کند. وجه وصفی از زمان حال از ترکیب “فعل+ ing  بدست می آید. اما نباید آنرا با مصدر Gerund  اشتباه گرفت، زیرا اسم مصدر نشان دهنده عملی در یک مفهوم کلی است، و این در حالیست که وجه وصفی حال، انجام واقعی عمل را به صورت مستمر بیان می کند.

 

The blue car you are driving is my Dad.

Reading is my favorite habit.

 

وجوه وصفی به سه دسته تقسیم می شوند:

اول:وجه وصفی حال present participle

دوم:وجه وصفی کامل perfect participle

سوم:وجه وصفی گذشته یا اسم مفعول past participle

 

وجه وصفی حال در چهار مورد بکار می رود:

 • به عنوان صفت:

مانند صفت اسمی را توصیف می کند. A beautiful girl

 • در زمان های حال استمراری و گذشته استمراری

وجه وصفی حال در زمان های حال استمراری و گذشته استمراری

The women who is coming here, is my teacher

 • بعد از بعضی از افعال حسی و ادراک

وجه وصفی حال بعد از بعضی از افعال حسی و ادراک

Wearing her clothes, heard a loud noise.

 • وجه وصفی مستقیما بعد از فاعل

وجه وصفی حال مستقیما بعد از فاعل

Farhad, believe in that Shirin was dead, decided to commit suicide.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان پارسیان بهکلام با شماره های ۲۶۴۲۱۳۸۰- ۲۶۴۲۲۲۸۷ تماس بگیرید.

 

 

بالا بردن سرعت ریدینگ

بالا بردن سرعت ریدینگ

خواندن یکی از چهار مهارت اصلی زبان آموزی است. خواندن و شنیدن دو ورودی اصلی سیستم یادگیری زبان هستند، به همین دلیل با تقویت خواندن دیگر مهارت‌های زبان نیز بهبود پیدا می کنند. با اینکه خواندن متن های انگلیسی کار دشواری نیست، بسیاری از زبان آموزان در این مهارت ضعیف هستند یا از انجام آن می ترسند.

 • برای پیشرفت در خواندن بهترین راه خواندن، خواندن و خواندن بیشتر است. باید اشتیاق خود را برای خواندن افزایش دهید و آن را به یکی از عادت های روزانه خود تبدیل کنید.

 

 • لازم نیست معنی همه کلمه ها و عبارت ها را بدانید تا بتوانید پیام اصلی متن را درک کنید. اگر زبان‌آموزی در سطح ابتدایی یا متوسط هستید، قطعا در متن به کلمه ها و عبارت هایی برمی‌خورید که تاکنون ندیده‌اید و معنی آن ها را نمی دانید. نباید به محض برخورد با کلمه‌ای ناآشنا خواندن را متوقف کنید و آن کلمه را در فرهنگ لغت جست و جو کنید. بلکه توصیه می‌شود تلاش کنید معنی آن را به کمک سایر واژه ها، جمله ها و یا حتی پاراگراف‌های قبل یا بعد از آن حدس بزنید.

 

 • هر چه کلمه و اصلاحات بیشتری بدانید، بهتر و سریع‌تر می‌توانید بخوانید و سرعت ریدینگ شما افزایش می یابد. بنابراین باید دامنه لغات خود را گسترش دهید. برای این کار می توانید هنگام خواندن متن از دیکشنری استفاده کنید یا با استفاده از کتاب های کمک آموزشی دامنه لغات خود را  بالا ببرید.

 

 • در مراحل اولیه خواندن می‌توانید از انگشت خود یا یک مداد برای دنبال کردن خطوط استفاده کنید تا تمرکز بیشتری داشته باشید. با توجه به حجم وسیع اطلاعات ارائه‌شده در یک متن لازم است سرعت خواندن خود را افزایش دهید. این امر «خواندن سرعتی» نامیده می‌شود. با تمرین زیاد می توانید سرعت خواندن خود را افزایش دهید.

 

 • اگر می خواهید سرعت خواندن خود را بالا ببرید ، یک راه اینست که متن را با صدای بلند نخوانید این کار ( کلمه به کلمه خواندن متن) سرعت شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اگر می خواهید مهارت خواندن خود را برای آزمون های زبان بهبود ببخشید، بهتر است روی سرعت خواندن سرمایه گذاری کنید.

 

 • روشی دیگر برای خواندن سرعتی “scanning” است. هنگامی که متنی را اسکن می‌کنید باید اطلاعات خاص را به شکل کلمه، عبارت و غیره در آن پیدا کنید. به محض یافتن اطلاعات مورد نظر خود، از ادامه خواندن دست بکشید. این شیوه بهترین روش برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگ در کنکور و دیگر آزمون ها است. به همین دلیل در پاسخ دادن به سوال های متن در کنکور، ابتدا باید سوال ها را بخوانید و سپس به سراغ متن بروید. این گونه دقیق می دانید که چه چیزی را باید جست و جو کنید.

 

سعی کنید پاراگرافها را به صورت کلمه به کلمه نخوانید و کلمات را در گروه بکلمات سه و پنج تایی بخوانید. این مساله در ابتدا ممکن است برای شما سخت باشد، اما با تمرین زیاد برای شما کاملا عادی می شود و تغییری شگرف در سرعت ریدینگ آیلتس شما پدیدار می شود. سعی کنید هرروز ۱۰ تا ۳۰ دقیقه از وقت خود را به تمرین با این متد اختصاص دهید. چشمان خود را بروی یک کلمه قرار ندهید، به جای آن سعی کنید کل کلمات را که در یک گروه قرار دارند ببینید. اگر معنی یک کلمه از کلمات گروه را متوجه نشدید، برروی آن کلمه توقف نکنید و سعی کنید معنی آن کلمه را در گروه حدس بزنید. مطمئن باشید با این تمرین سرعت خواندن شما به شکل چشمگیری افزایش می یابد.

موثرترین روش های مطالعه زبان

موثرترین روش های مطالعه زبان انگلیسی

خواندن یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. ولی بهتر از آن، استفاده از کتاب‌های گویای زبان انگلیسی است. زیرا همزمان هم می‌توانید بخوانید و هم بشنوید. این یعنی تقویت دو مهارت بنیادین زبان انگلیسی به‌طور همزمان (Listening , Reading)  این روش بهترین راه ممکن برای آموزش زبان انگلیسی است.

فلش کارت ها نیز روش خوبی برای یادگیری لغات محسوب می شوند.روی یک طرف فلش کارت کلمه جدید و در پشت آن معنی کلمه به همراه تصویر آن لغت است. با این روش شما همزمان هم معنی لغت جدید را متوجه می شوید و هم تصویر در ذهن شما می نشیند ُ به این صورت که در ذهن شما تصویر سازی انجام می شود . تصویر سازی یکی از روشهای موثر در یادگیری زبان انگلیسی است.

گوش دادن به موسیقی و خواندن همزمان متن شعر یک روش موثر و لذت بخش در یادگیری زبان انگلیسی است. شما با این روش می توانید با اصطلاحات و گرامر زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید.

دیدن فیلم های آموزشی کوتاه ،ویدیو ها و گوش دادن به پادکست ها برای آشنایی با نحوه ی تلفظ و کاربرد مناسب کلمات در جمله بندی و همچنین اخبار.  با توجه به نوع کسب و کار، رشته تحصیلی و علاقه مندی خود می توانید اخبار روز را در زمینه های مختلف پیگیری نمایید.

تمرین خودآگاه قواعد گرامری، اگر تأثیر منفی نداشته باشد، تأثیر مثبتی بر مکالمه زبان انگلیسی شما ندارد. بدون‌شک شما هم‌اکنون قواعد گرامری بسیاری بلدید ولی هنوز در یک گفتگوی ساده نمی‌توانید به‌درستی حتی زمان حال ساده را به کار ببرید. روش آموزشی ما طوری است که دستورات گرامری را حفظ نمی‌کنید. بلکه آن‌ها را ناخودآگاه یاد می‌گیرید.

صفات ملکی در زبان انگلیسی

صفات ملکی 

صفات ملکی Possessive Adjective برای نشان دادن مالکیت شیئ نسبت به انسان به کار میروند. این کلمات همیشه قبل از اسم به کار برده می شوند و عبارتند از:

My – Your – His/her – Its – Our – Your – Their

مال من – مال تو – ما او(مذکر/مونث) – مال آن(شیئ) – مال ما – مال شما – مال آنها

 

صفات ملکی ضمیر نیستند و جزء تعیین کننده ها (determiners) می باشند. اما از آنجایی که شبیه ضمایر ملکی عمل می کنند بهتر است آن ها را در کنار ضمایر دیگر فرا گرفت. صفات ملکی همانند بقیه صفت ها قبل از اسمی می آیند که آن را توصیف می کنند اما مانند ضمیرها جایگزین اسم نمی شوند.

 

اول شخص مفرد my
دوم شخص مفرد your
سوم شخص مفرد (مرد) him
سوم شخص مفرد (زن) her
سوم شخص مفرد (خنثی) its
اول شخص جمع our
دوم شخص جمع your
سوم شخص جمع their

 

این صفات ملکی قبل از اسم می آیند و مالکیت آن شیء را بر انسان بیان می کنند.

 •  My student       ((اتومبیل من))
 •  Her car              ((ساعت او))
 •  Our teacher (( معلم ما ))
 •  Their dog     (( خانه آنها))

* نکته:

خیلی از صفات در انگلیسی، صفات ملکی همیشه قبل از اسمی که آنها به آن رجوع می کنند بکار برده می شوند.

I like its color

رنگش را دوست دارم

It’s our book

این کتاب ماست

You’re one of his friends, right?

تو یکی از دوستان او هستی درسته؟

 

 • نکته: توجه داشته باشید که از it’s که مخفف it is است، و گاهی اوقات هم مخفف it has است) به جای its (که صفت ملکی it می باشد استفاده نکنید. همچنین گاهی اوقات ممکن استYou’re مخفف You are  با Your  وthey’re  مخفف they are با their اشتباه گرفته شوند.

 

چرا بايد انگلیسی ياد بگيريم؟

چرا بايد انگلیسی ياد بگيريم ؟

شايد يادگيری زبان انگليسی مهمترين گام در ارتقاء کيفيت زندگی شما باشد.

آيا هيچ فکر کرده‌ايد که دسترسی به اطلاعاتی که ديگران از آن بي‌بهره‌اند، چقدر مي‌تواند جالب باشد؟ يا صحبت کردن با افراد جالبی که ديگران نمي‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ يا تحت تأثير قرار دادن اطرافيانتان هر موقع که دهانتان را باز مي‌کنيد؟ و يا پشت سر گذاشتن ديگران با جهش‌های بزرگی که در شغل‌تان برمي‌داريد؟

شما مي‌توانيد به همه‌ اينها برسيد، اگر خوب انگليسی صحبت کنيد.

دسترسی به اطلاعات

شما به چه چيزی علاقمند هستيد؟ علوم؟ موسيقي؟ کامپيوتر؟ سلامتي؟ تجارت؟ ورزش؟  رسانه‌های امروز – از قبيل اينترنت، تلويزيون و مطبوعات – دسترسی تقريباً نامحدودی را به اطلاعات پيرامون موضوعات مورد علاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنيد که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنيم.

تنها يک مشکل وجود دارد: بيشتر اين اطلاعات به زبان انگليسی است.

در اينجا چند مثال از اطلاعاتی که اگر انگليسی بلد باشيد می‌توانيد از آنها استفاده کنيد، بيان می‌شود:

 • بيشتر صفحات وب. بيش از يک ميليارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) صفحه اطلاعات در اينترنت وجود دارد! اين شگفت‌انگيز است که تنها با ياد گرفتن يک زبان، به خيل عظيمی از اطلاعات در پهنه اينترنت دسترسی پيدا می‌کنيد.
 • کتابها – در هر موضوعي، از سرتاسر جهان. شما مي‌توانيد کتابهايی با نويسندگان آمريکايی يا بريتانيايی بخوانيد، و نيز کتابهای ترجمه شده از زبانهای ديگر. به هر موضوعی که علاقمند باشيد، مي‌توانيد چيزی به انگليسی درباره آن پيدا کنيد.
 • مطبوعات. فقط مجله‌ها و روزنامه‌های انگليسی زبان هستند که به راحتی در هر کجای جهان يافت مي‌شوند. شما برای پيدا کردن مجله‌هايی مانند تايم يا نيوزويک مجبور نيستيد خيلی وقت صرف کنيد.
 • علوم. زبان انگليسی کليـد دنيـای علم و فن‌آوری است. حـدود ۹۵% مقـالات علمی منتشر شده، به زبان انگليسی است کـه تنها حدود ۵۰% از آنها مربوط بـه کشورهای انگليسي‌زبان (مانند آمريکا و انگلستان) مي‌باشد.
 • گزارشات خبري. شبکه‌های تلويزيونی بين‌المللی از جمله BBC و CNN را در نظر بگيريد. آنها خبرها را بسيار سريع‌تر و حرفه‌اي‌تر منتشر مي‌کنند. در هر کجای دنيا شما مي‌توانيد به آنها دسترسی داشته باشيد.

 

گفتگو با ديگران

انگليسی را مي‌توان «زبان گفتگو» ناميد. چرا؟ چون به نظر مي‌رسد همه مردم جهان پذيرفته‌اند که برای گفتگو و ارتباط با يکديگر از زبان انگليسی استفاده کنند.

 • حدود يک و نيم ميليارد (۱٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) نفر در جهان می‌توانند به انگليسی صحبت کنند. يک ميليارد نفر ديگر هم مشغول فراگيری آن هستند.
 • تقريباً همه کنفرانسها و مسابقات بين‌المللی به زبان انگليسی برگزار مي‌شود. به عنوان مثال رقابتهای المپيک يا جام جهانی فوتبال را در نظر بگيريد.
 • سياستمداران کشورهای مختلف از زبان انگليسی برای برقراری ارتباط با يکديگر استفاده مي‌کنند. انگليسي، زبـان اصلی سازمانهايی از قبيـل سازمـان ملل متـحد (UN)، نـاتـو (NATO) و… می‌باشد.

 

اگر شما بتوانيد به انگليسی صحبت کنيد، قادر خواهيد بود:

 • با مردمان سراسر جهان ارتباط برقرار کنيد. مثلاً مي‌توانيد عقايد و نظراتتان را در گروه‌های تبادل نظر اينترنتی بيان کنيد. به افراد مورد علاقه‌تان ايميل ارسال کنيد و درباره زندگی و فرهنگشان اطلاعات کسب کنيد.
 • راحت‌تر سفر کنيد. به هر کجا که سفر مي‌کنيد مي‌توانيد با ديگران ارتباط برقرار کنيد – انگليسی در بيش از ۱۰۰ کشور جهان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. مي‌توانيد آدرس بپرسيد، با افراد مکالمه کنيد، يا… کمک بخواهيد. کسی چه مي‌داند، شايد روزی زبان انگليسی جان شما را نجات دهد!

 

پيشرفتهای شغلی

اگر خواهان شغل خوبی در زمينه‌های تجاری يا علمی هستيد، از پشت ميز کارتان بلند شويد و همين حالا به فراگيری انگليسی مشغول شويد!

دانستن انگليسی به شما اجازه مي‌دهد که:

 • عبارت «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه (=خلاصه شرح حال و سوابق) خود درج کنيد. بدين ترتيب شانس خود را برای بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بيشتر، افزايش مي‌دهيد.
 • دانش فنی خود را افزايش دهيد. انگليسی زبان فن‌آوری است، مخصوصاً فن‌‌آوريهای تراز بالايی مانند علوم کامپيوتر، ژنتيک و پزشکي. اگر مي‌خواهيد درباره اين علوم مطالعه کنيد، احتمالاً مجبور خواهيد شد از منابع انگليسی استفاده کنيد.
 • يک تاجر بين‌المللی باشيد. ايـن بسيار واضح اسـت. تجـارت بين‌المللی تنها بـا زبان انگليسی ميسر مي‌شود. يادتان باشد که در دهکده جهانی به سر مي‌بريد. بنابراين اگر مي‌خواهيد نقشی ايفا کنيد، بايد انگليسی بلد باشيد – تا بتوانيد با تجار ديگر ارتباط داشته باشيد، در کنفرانس‌ها و همايش‌ها شرکت کنيد، روزنامه‌ها و مجلات تجاری بخوانيد و….
 • دانشجو و محقق بهتری باشيد. مي‌توانيد با دانشمندان کشورهای ديگر مکاتبه کنيد. در همايشهای بين‌المللی شرکت کنيد و با مطالعه مجلات و کتب، از يافته‌های جديد علمی با خبر شويد.

 

ياد گرفتن انگليسی آسان است

انگليسی نه فقط مفيدترين زبان دنياست، بلکه يکی از آسان‌ترين زبانها برای يادگيری و استفاده محسوب می‌شود:

 • الفبای ساده – هيچ نماد يا نشانه خاصی از قبيل ä يا é وجود ندارد.
 • حالت جمع آسان – فقط کافی است يک s (يا es) به انتهای يک اسم اضافه شود. (one car, two cars)
 • کوتاهی کلمات – اغلب کلمات اصلی کوتاه هستند: run, work, big, go, man و…. کلمات طولانی‌تر هم غالباً کوتاه می‌شوند: fridge=refrigerator, os=operating system.
 • انگليسی همه جا يافت مي‌شود: دسترسی به تلويزيون، موسيقي، وب‌سايتها و مجلات انگليسی زبان بسيار راحت است. شما مجبور نخواهيد بود فقط از چند کتاب خسته‌کننده آموزشی استفاده کنيد. مي‌توانيد همزمان هم انگليسی بياموزيد و هم از آن استفاده کنيد. بديهی است که بدين ترتيب اشتياق شما برای يادگيری افزايش می‌يابد.

تفاوت انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی

تفاوت انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی

عده ای می گویند زبان انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی دو زبان مختلف هستند. در این رابطه ما فقط میتوانیم بگوییم که تفاوت هایی میان این دو وجود دارد که تفاوتهای جزئی هستند و در اثر يکپارچه شدن دنيای امروز اين تفاوتها روز به روز کمتر مي‌شوند در مقاله زیر با تفاوت انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی آشنا مي‌شويد.

 

املای کلمات

انگلیسی بريتانيايی تمايل دارد که املای بسياری از کلماتی که ريشه فرانسوی دارد را حفظ کند، در حاليکه آمريکایی‌ها بيشتر سعی می‌کنند کلمات را همانطور که تلفظ می‌کنند بنويسند. علاوه بر اين، آنها حروفی را که مورد نياز نيست حذف مي‌کنند. به مثالهای زير دقت کنيد:

British English American English
colour color
centre center
honour honor
analyse analyze
cheque check
tyre tire
favour favor

اگر چه هر دو نسخه‌ی آمريکايی و بريتانيايی زبان انگلیسی صحيح هستند، اما املای آمريکايی معمولاً ساده‌تر است. بنابراين بهتر است بطور کلی از املای آمريکايی استفاده کنيد، مگر اينکه بخواهيد برای خوانندگان بريتانيايی چيزی بنويسيد.

 

تلفظ

تلفظ‌ها و لهجه‌های گوناگونی در انگلیسی محاوره‌ای وجود دارد که پرداختن به همه آنها در يک مقاله امکانپذير نيست. بنابراين تنها به تفاوتهای اصلی بين دو نوع اصلی زبان انگلیسی،‌ يعنی انگلیسی آمريکايی و انگلیسی بريتانيايی اشاره مي‌کنيم:

 • صدای /r/ ممکن است در بعضی از کلمات انگلیسی بريتانيايی رسا نباشد؛ مثلاً کلمات car، park، star و bark را در نظر بگيريد. قاعده‌ی آن اينست که حرف r تنها وقتی که يک حرف صدادار بعد از آن بيايد تلفظ مي‌شود، مانند Iran، British و bring.
 • آمريکاييها تمايل دارند کلماتی که به «-duce» ختم مي‌شوند (مانند reduce، produce، induce و seduce) را بصورت /-du:s/ تلفظ کنند. در انگلیسی بريتانيايی اين اغلب کمی متفاوت است:/-dju:s/
 • آمريکاييها تمايل دارند کلمات را با حذف حروف کاهش دهند. بعنوان مثال کلمه «facts» در انگلیسی آمريکايی درست مثل «fax» تلفظ مي‌شود – حرف t تلفظ نمي‌شود.
 • گاهی حروف صدادار در انگلیسی بريتانيايی حذف مي‌شوند. بعنوان مثال در هيچيک از کلمات «secretary» و «tributary» حرف a تلفظ نمي‌شود.
 • گاهی استرس کلمه در هر کدام از دو نسخه آمريکايی و بريتانيايی تفاوت دارد:

advertisement:

American English:  /’/

British English:  /’/

 

لغت

در جدول زير چند کلمه متداول بريتانيایی بهمراه معادل آمريکایی آن ارائه شده است:

British English American English معنی
فارسي
lift elevator آسانسور
trousers pants شلوار
lorry truck کاميون
petrol gasoline بنزين
underground subway مترو
aerial antenna آنتن
rubber eraser پاک‌کن
flat apartment آپارتمان
wardrobe closet جارختي
queue line صف
pavement sidewalk پياده‌رو

 

افزایش مهارت Speaking

روش افزایش مهارت Speaking

سعی داریم در مقاله زیر به معرفی روش های افزایش مهارت Speaking بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید به تنهایی انگلیسی تمرین کنید.

اخیرا به چند راه سریع و آسان فکر می‌کردم که چطور در زندگی روزمره‌ صحبت به زبان انگلیسی را تمرین کنیم. بهترین روش برای یادگیری مکالمه، صحبت با افراد بومی است که متاسفانه بسیاری از ما چنین فرصتی را قبل از آزمون آیلتس نداریم. اکثر داوطلبان آیلتس زمان کوتاهی در اختیار دارند و دنبال راه حلی میگردند که سریع مهارت های زبانی شان را بالا ببرد.

هشدار!
شاید بخواهید این تمرین ها را تنها و پشت درهای بسته انجام دهید!

همه ی این فعالیت ها کمی خلاقیت و خیال پردازی نیاز دارند، به خود آزادی دهید و سعی کنید صحبت کردن را این طور تمرین کنید. 

آهنگ بخوانید.

من شخصا آواز خواندن را دوست دارم و در اکثر اوقات برای تمرین از آن استفاده میکنم.

آهنگی را انتخاب کنید و متن آن را پیدا کنید: هر آهنگی جواب میدهد، غمگین، شاد فقط بی کلام نباشد! آن ها را تکرار کنید.

این تمرین زمان دوش گرفتن، رانندگی، شستن و هرکار خانگی دیگر انجام پذیر است! شاید بپرسید، اما این چه کمکی به اسپیکینگ ما میکند؟ اگر شروع کنید به آواز خواندن و از خودتان شعر بسازید، درست مانند مکالمه با شرایطی مواجه هستید که دائم لازم است چیزی بگویید. از ابتدا مشخص نیست قرار است در ادامه چه مطلبی بیان شود و باید با آزادی چیزی که در ذهن دارید به زبان آورید. علاوه بر این موضوع کلمه هایی که در انگلیسی نمیدانید برایتان مشخص میشود و با پیدا کردن آن ها واژه های بیشتری در زهن خواهید داشت.

مجری یک برنامه تلوزیونی باشید.

ساعاتی که در خانه هستید و کارهای روزمره را انجام میدهید، میتوانید این تمرین را انجام دهید. آشپزی را در نظر بگیرید، همانطور که مراحل مختلف را پشت سر میگذارید، تصور کنید در برنامه ی تلوزیونی حضور دارید و باید هر یک از کار های خود را توضیح دهید. هم میتوانید فقط تظاهر کنید و صحبت کردن را تمرین کنید و هم میتوانید از خودتان فیلم بگیرید و اشتباه های خود را بررسی کنید.

شعر بخوانید.

میتوانید شعر های ساده ای به زبان انگلیسی انتخاب کنید و در هر زمانی که میخواهید با خود تکرار کنید. حتی اگر بخواهید، میتوانید شعری خودتان بسرایید (از شعر های زبان خودمان ایده بگیرید). تکرار شعر به روانی کلام شما و توانایی شما در تلفظ کلمات کمک میکند و واژه های بیشتری به شما معرفی میکند.

لیدر تور شهرتان شوید.

فرض کنید عده ای تازه به کشور شما آمده اند و از شما که زبان انگلیسی میدانید خواسته اند درباره ی بخش های مختلف کشور و شهری که در آن هستید صحبت کنید. اندکی درمورد چیزی که میخواهید بگویید، فکر کنید و بعد برای مهمان های نامرئی خود، سخنرانی خود را آغاز کنید!