آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان

از آنجایی که زبان آموزان در بازه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال دوران نوجوانی خود را می گذرانند و در پی کشف هویت خود هستند و خلقیات و علاقه مندی های متفاوتی دارند، برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان باید نکات ریز و پر اهمیتی را برای انتخاب کلاس زبان مناسب در نظر داشته باشید. شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی مزایای بسیاری برای نوجوانان در بر دارد. مانند:

مزایای دوره آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان

رشد و بلوغ فکری سریع‌تر

زمانی که زبان انگلیسی را به عنوان یک زبان بین المللی برای یادگیری انتخاب می کند، به دنیایی از متون و کتاب‌هایی که به رشد فکری او کمک می کند دسترسی پیدا خواهد کرد و در نتیجه با سرعت بیشتری اطلاعات او افزایش می یابد.

 

کمک به افزایش اعتماد به نفس

نوجوانی بهترین سن برای تمرین مسئولیت پذیری هست. آشنایی با یک زبان دوم و یادگیری آن قطعا تاثیر بسیار زیادی در بالا رفتن اعتماد به نفس او دارد و پذیرش مسئولیت های کوچک در این دوران به پذیرش مسئولیت های بزرگتر و با اهمیت تر در سنین بالاتر کمک می کند.

 

یادگیری سریع و صحیح مفاهیم

هر چقدر که سن افراد بالاتر می رود یادگیری و حتی تغییر الگوهای رفتاری دشوار تر خواهد شد. یادگیری زبان انگلیسی در سنین پایین تر باعث می شود تا کودکان و نوجوانان با تلفظ صحیح کلمات آشنا شوند و راخت تر مفاهیم جدید را فرا بگیرند و به حافظه بسپارند.

 

کمک به یادگیری زبان‌های دیگر

از آنجایی که روش یادگیری زبان‌های مختلف تقریبا شبیه یکدیگر است و کسی که بتواند در سن کم به زبان انگلیسی مسلط شود، زمان و توان بیشتری برای یادگیری زبان دیگر کشورها دارد. افراد چندزبانه بدون شک جزء موفق‌ترین‌های دنیا به حساب می‌آیند.

english_for_teens

سطوح آموزش زبان انگلیسی نوجوانان

۱٫ کلاس زبان برای نوجوانان مبتدی basic

این کتاب زبان مناسب کوکان و نوجوانانی است که دانش اندکی در مورد زبان انگلیسی دارند.کلاس ها تا حد ممکن به زبان انگلیسی برگزار می شوند و تلاش بر این اینست که زبان آموزان به محیطی کاملا انگلیسی عادت کنند و از زبان مادری فارسی استفاده نکنند. از این رو جملات کاربردی و لازم به طور مستمر با آنها کار می شود تا به راحتی بتوانند از آنها استفاده کنند و نیازهای خود را به زبان انگلیسی بیان کنند.

 

۲٫ کلاس زبان مقدماتی Elementary

سرفصل های این کتاب شامل نکات گرامری و لغات بسیار پایه ای و کاربردی است. در انتهای این دوره از یادگیری زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان قادر هستند تا مکالمات معمولی درمورد اعضا خانواده، ،روابط بین افراد،، نیازها و فعالیت های روزمره،، غذا ها و نوشیدنی ها را به راحتی انجام دهند.

بیشتر بخوانید: اهمیت شرکت در کلاس های تدریس خصوصی مکالمه

۳٫ کلاس زبان پیش متوسطه Pre_Intermediate

زبان آموزان در این کتاب با مفاهیم گرامری کامل تری آشنا می شوند. علاوه براین در این دوره نوجوانان می توانند توانایی مکالمه زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند و درمورد مفاهیمی همانند سبک های مختلف هنر، موسیقی، فیلم و شرایط وخیم آب و هوایی و چگونگی مواجهه با آن ها به راحتی به زبان انگلیسی صحبت و نظر خود را بیان کنند.

 

۴٫ کلاس زبان متوسطه Intermediate

در این دوره موارد گرامری پیچیده تری نسبت به سایر کتاب های این مجموعه آموزش داده می شوند. در انتهای این کتاب دانش آموزان می توانند مکالمات طولانی تری داشته باشند و نظرات و تفکرات خود را راحت تر و روان تر درباره ی موضوعاتی مثل استعدادها و توانایی ها عادت های رفتاری خوب و بد، شخصیت افراد و ویژگی ها ی جغرافیایی اظهار کنند.

آموزش زبان به نوجوانان

چند نکته درباره آموزش زبان به نوجوانان

  • با زبان آموزان ارتباط صمیمی و دوستانه ایجاد کنید.

سوال پرسیدن و صحبت کردن درمورد اتفاقاتی که در طول روز برای زبان آموزان رخ داده ست باعث می شود که ارتباطات خوبی میاد استاد و شاگرد شکل بگیرد و زبان آموزان با روحیات مختلفی که دارند در این بحث شرکت خواهند کرد.

  • علاقه مندی های آنان را بشناسید.

شناخت علاقه مندی های زبان آموزان نوجوان در اداره کلاس های آزموزش زبان انگلیسی بسیار تاثیرگذار است. پرداختن به موضوعات مورد علاقه آنها میسیر یادگیری را هموار تر می کند و زبان آموزان با اشتیاق خیلی بیشتری به مکالمه یا نوشتن درباره آنچه که به آن علاقه مندند خواهند پرداخت. اساتید آموزش زبان انگلیسی می توانند با پرداختن به تیم ورزشی ، فیلم های روز، آدم های مشهور، فرهنگ و اتفاقات اخیر جو سرگرم کننده ای را در کلاس درس فراهم کنند.
شروع کردن کلاس با صحبت کردن یک بخش از یک برنامه تلوزیونی خنده دار و محبوب و یا یک موضوع داغ در رسانه های اجتماعی بحثی به راه بیاندازید باعث می شود تا زبان آموزان به صورت ناخودآگاه نظرات خود را اخلام کنند و بحث و گفتگوی خوبی در کلاس شکل بگیرد.

  • آنها را درک کنید.

ایجاد یک فضای راخت و بدون استرس برای زبان آموزان باعث می شود تا حس خوبی نسبت به کلاس درس داشته باشند و با اشتیاق بیشتری در فعالیت های کلاسی شرکت کنند. چرا که استرس درس ها، درگیری های عاطفی، بحران هویت اینها تماماً مسائلی هستند که یک نوجوان با آنها درگیر است. یک معلم خوب زبان باید در کنار به چالش کشیدن شاگردان خود برای آموزش دروس باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که جلوی همسن هایشان تخریب شوند.

 

جهت ثبت نام در کلاس های آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان با مشاوران ما در موسسه زبان بهکلام در تماس باشید.

کلاس خصوصی پی تی ای

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *