روان صحبت کردن به زبان انگلیسی

روان صحبت کردن به زبان انگلیسی

روان صحبت کردن به زبان انگلیسی

آیا شما هم به عنوان یک زبان آموز میخواهید هرچه زودتر به حرف زدن به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید؟ همه ی زبان آموزان به دنبال راهی هستند که بتوانند هرچه سریعتر و بهتر به صحبت کردن تسلط پیداکنند. برای روان صحبت کردن به زبان انگلیسی میتوانید از نکات زیر استفاده کنید.
انگلیسی زبان معمولی نیست:
باید بدانید که در زبان انگلیسی بعضی از قوانین گرامری آن با هم جور در نمی آیند. برای مثال کلمه ی Read در زبان انگلیسی دارای شکل گذشته ی Read است که به همان صورت نوشته میشود اما Red خوانده میشود. یا کلمه ی mice جمع کلمه ی mouse است در حالیکه houses اسم جمع کلمه ی house میباشد. از این دسته از نامتعارفات در زبان انگلیسی باز هم به چشم میخورد. پس استثنائات آن زیاد است و باید این استثنائات را یادبگیرید.
زیاد تمرین کنید:
همانند هرکار دیگری هرچه شما تمرین بیشتری برای فراگیری کاری را داشته باشید سریعتر و بهتر آن را یاد میگیرید. زبان انگیسی هم شامل این مقوله میباشد. با تمرین بیشتر و به جا میتوانید هرچه زودتر به آن تسلط پیدا کنید. باید فراگیری و تمرین آن را هر روز و به مدت چند ساعت انجام دهید, مثل این که قسمتی از زندگی شما شده باشد.
در ذهنتان خود را زبان آموز ندانید:
با قوه ی تخیل خود, به خود این اجازه را بدهید تا احساس کنید که به زبان انگلیسی تا حدودی یا کاملا تسلط دارید و زبان اول شما است. اینکار به شما اعتماد به نفسی هرچند کوچک خواهد داد تا با ایمان بیشتری به خود به حرف زدن ادامه دهید.
همیشه جواب را در سوال پیدا کنید:
گاهی پیش می آید که از شما سوالی به زبان انگلیسی میشود و شما یا سوال را متوجه نمیشوید ویا دراستفاده از زمان مناسب پاسخ خود شک دارید. این را بدانید که معمولا با هرسوالی که از شما میشود میتوانید با همان زمان هم جوابگو باشید. مثلا اگر سوالی با Deos he…..? شروع شود از همان زمان استفاده کنید و اگر جواب مثبت است بگویید Yes, he does.
تمرین شنیداری خود را بیشتر کنید:
هرچه به مکالمات و کلمات انگلیسی بیشتر گوش کنید برای شما بهتر است. چرا که گوشتان به لهجه های مختلف و ادای کلمات آشنا تر میشود. هنگام شنیدن مکالمات تنها به کلمات دقت نکنید, بلکه به طرز ارتباط پیدا کردن کلمات نیز دقت کنید.
تمرین کنید وگرنه از دست میدهید:
بخاطر داشته باشید که اگر تمرینات خود را ادامه ندهید دانشی را که فراگرفته اید نیز به تدریج از خاطر میبرید. هرروزی که کلمه ای جدید یاد میگیرید حتما آن را مرتبا تکرار کنید تا ازیاد نبرید. کلمات را نه بصورت مستقل بلکه درجمله گذاریها استفاده کرده و مدام تمرین کنید.
عبارتها را یاد بگیرید:
همانطور که گفته شد دانستن لغات به تنهایی کمکی به شما نمیکند. یا جمله ها را یاد بگیرید و یا عباراتی که به صورت کوتاه و مصطلح استفاده میشوند.
با تمرین بسیار زیاد خود را دل زده نکنید:
اگرچه پیشنهاد میشود که هرروز تمرین کنید اما این تمرین باید به صورتی باشد که شما را خسته و دل زده از فراگیری نکند. هدف از یادگیری گرامر, لغات و تمام تمرینات دیگر این است که درنهایت شما بتوانید صحبت کنید. پس گاهی کتابها و جزوات خود را کنار بگذارید و درمحیطهایی که میتوانید تمرین کنید آزادانه به تمرینات خود ادامه دهید.
برای مثال اگر در کشور انگلیسی زبان هستید به محیطهای اجتماعی بروید و به مکالمات روزمره گوش کنید و خود نیز اگر میتوانید صحبت کنید. یا اگر از چنین مکانهایی برخوردار نیستید میتوانید در صفحات مجازی با دوستانی که انگلیسی زبان هستند و یا همچون شما زبان آموز میباشند بطور آزاد صحبت و مکالمه کنید. هدف از اینکار جدایی شما از کتاب و جزوه و دنیای خواندنی شماست. به دنیای حقیقی ملحق شوید.
از اشتباه کردن نترسید:
و در انتها باید بگوییم که هیچگاه از اشتباه کردن واهمه نداشته باشید چرا که با انجام اشتباه شما میتوانید پی به نقاط ضعف خود برده و در جهت تقویت خود پیش بروید.
با امید به اینکه نکات ذکر شده بتوانند شما را یاری کنند.
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *