آزمون TOMER

آزمون TOMER

داوطلبانی که می خواهند در مقاطع مختلف در ترکیه تحصیل کنند میتوانند دیپلم تومر را قبل از آزمون سراسری اخذ نمایند زیرا از جمله مدارکی که دانشگاه ها از دانشجویان متقاضی تحصیل در ترکیه می خواهند مدرک آزمون TOMER است.

آزمون TOMER شبیه آزمون آیلتس و تافل و دیگر آزمون های زبان انگلیسی است و شامل بخش های مختلفی است که مهارت زبان دانشجویان را می سنجد. مراکز تومر دانشگاه های آنکارا و قاضی آنکارا تنها مراجع قانونی و مورد تایید وزرات علوم ترکیه در رابطه با صدور مدرک بین المللی دیپلم تومر می باشند. مدارک اعطایی از این مراکز شامل دو نوع می شود:

  •  گواهینامه که اصطلاحاً “Sertifika” گفته می شود و دارای اعتبار موقتی است و در دو سطح مقدماتی و متوسطه انجام می گیرد. گواهینامه های دوره مقدماتی دارای اعتبار ۶ ماهه بوده که داوطلب شرکت در این آزمون باید رتبه B2  را بگیرد و گواهینامه های دوره متوسطه ۲ ساله که دارای رتبهB1 میباشد.
  •  دیپلم تومر که اصطلاحاً “Diploma ” گفته می شود٬ دارای اعتبار همیشگی است و دانشگاههای سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند. این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه از دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز بکار برود. این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است. رتبه اول که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاهها بوده و دانشجویان علاقمند به ورود به دانشگاههای ترکیه می بایستی چنین رتبه ای را در امتحان اخد نمایند که این رتبه با احراز ۶۵ و بالاتر از ۱۰۰ رتبه مورد توجه قرار گرفته و صادر می شود. اما رتبه دوم با مشخصه C2شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین ۶۰ تا ۶۵ از مجموع ۱۰۰ امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکتها٬ کارخانجات٬ ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار٬ برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود.

مرتبط بخوانید: آشنایی یا آزمون های پذیرش دانشجو ترکیه

آزمون TOMER شامل  شش بخشListening،Structure، Reading، Spoken Interaction، Spoken Production، Writing می باشد که به ترتیب ۲۷-۲۷-۲۷-۱۵-۳-۱ سوال می باشد که درطول ۳-۴ ساعت از متقاضیان خواسته می شود که به سوالات پاسخ دهند. آزمون در سه سطح BASIC ،INTERMEDIATE،ADVANCED است و کسانی که بتوانند نمره ی C کسب کنند موفق به دریافت دیپلم تومر می شوند .دانشگاه های ترکیه کسب حداقل نمره ۶۰ را از این آزمون را جزو شرایط خود برای پذیرش دانشجو قرار داده اند.

جهت شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی و نیمه خصوصی زبان ترکی استانبولی میتوانید با ما در تماس باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *