آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 

سالهاست که زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی در بسیاری از کشور ها برای برقراری ارتباط و آموزش علوم مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و به همین علت یادگیری این زبان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آموزش زبان انگلیسی به کودکان و تقویت مهارت های آنان در سنین پایین باعث می شود تا فرایند یادگیری در کودکان با سرعت و کیفیت بسیار بالایی اتفاق بیفتد.

بسیاری از متخصصان و روانشناسان اعتقاد دارند که بهترین سن آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به کودکان، حداقل از ۷ سالگی است؛ چراکه کودک در این سن کودک به مدرسه رفته و با الفبای اصلی زبان مادری خودش آشنا شده است و یادگیری یک زبان دیگر به طور همزمان باعث می شود تا فعالیت ذهنی بیشتری داشته باشد.

سن یادگیری زبان برای کودکان

مزایای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 • افزایش سطح دانش کودک: بالا رفتن سطح آگاهی و تجزیه و تحلیل ذهن کودک را برای تفکیک الفبا و لغات با زبان مادری آماده تر می کند.
 • افزایش سطح ارتباط اجتماعی:  هر چقدرکه دایره لغات کودک گسترده تر باشد، راغب است که ارتباط بیشتری را با دیگران برقرار کند.
 • افزایش اعتماد به نفس: یادگیری زبان دوم برای کودکان این حس را ایجاد می کند تا به دنبال به نمایش گذاشتن آموخته ها و توانایی های خود باشند و در نتیجه اعتماد به نفس آنها در زمینه های مختلف بالاتر خواهد رفت.

 

دوره های آموزش زبان

آموزش زبان به سه دوره مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم می‌شود که البته در بعضی از آموزشگاه‌ها فقط دوره مبتدی و پیشرفته وجود دارد و دوره متوسط را بین دو دوره دیگر تقسیم کرده‌اند. در دوره های آموزشی کودکان علاوه بر کتاب اصلی از منابع دیگری مانند کتاب کار در منزل، آهنگ، کتاب لغات مخصوص کودکان و فیلم‌های کارتونی استفاده می‌شود. تمامی این منابع آموزشی بر اساس درک کودک تهیه شده است و آموزش ها بر اساس جدیدترین متد ها و همراه با بازی و سرگرمی انجام می گیرد.

در آموزشگاه های زبان انگلیسی مدرسان زبان انگلیسی از واژگان و دستورزبان‌ ساده برای آموزش استفاده شود تا کودکان جملات کاربردی مربوط به موقعیت‌های مختلف را بیاموزند و بتوانند به راحتی یک ارتباط ساده و عامیانه را با یک فرد انگلیسی زبان برقرار کنند.

در این دوره‌ها تمرکز بر تدریس هر ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی (Reading ،Writing ،Listening ،Speaking) و زیرمهارت‌های (Vocabulary،Grammar،Pronunciation) است.

اهداف اصلی آموزشی همکاراتن ما در موسسه بهکلام برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان، علاقمند کردن آنها به یادگیری زبان انگلیسی است. این کار باعث می شود تا کودکان احساس کاملا متفاوتی نسبت به کلاس‌های مدرسه داشته و خودِ کودکان نسبت یادگیری و همکاری با اساتید مشتاق شوند.

کلیه مهارت‌های زبانی این گروه سنی در ترم‌های اولیه، تدریس از طریق شعر و بازی‌های آموزشی صورت می‌گیرد.

از آنجا که بر اساس اصول آموزشی زبان آموز محور (Learner-Centered Teaching)، دانشجو در کانون اصلی توجه است، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که متغیر های شخصی زبان‌آموزان از جمله متغیرهای شخصیتی (Personality Variables)، تفاوت‌های فردی (Individual Differences) و مهارت‌های فردی (Personal Skills) تاثیر فراوانی بر میزان پیشرفت زبان اموزان در زبان دوم دارند که این نیز توسط استادان حرفه‌ای موسسه زبان بهکلام در نظر گرفته می‌شود.

به عبارت دیگر، زبان آموزان پس از گذراندن سطوح مربوطه (طبق چارت آموزشی) می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت کنند.

 

آموزش زبان به کودکان

مزایای آموزشگاه زبان کودکان چیست؟

 • استفاده از کتاب‌های آموزشی مخصوص کودکان
 • استفاده از مربیان آموزش دیده برای کودکان
 • استفاده از ویدئو و آهنگ برای تثبیت بهتر کلمات و جمله‌ها در ذهن کودکان
 • چیدمان کلاس بر اساس سن کودکان
 • انجام فعالیت‌های روانشناسی در کنار آموزش برای کودکان
 • استفاده از متد و وسایل کمک آموزشی به خصوص اسباب بازی برای آموزش بهتر
 • طراحی و چیدمان کلاس بر اساس روحیات کودکان
 • آموزش جملات کاربردی برای کودکان به منظور برقراری ارتباط اولیه با افراد خارجی
 • برگزاری آزمون‌های متناسب با سن کودکان

 

برای شرکت در کلاس زبان انگلیسی کودکان با کارشناسان ما در موسسه زبان بهکلام تماس بگیرید تا از هزینه و قیمت ساعتی و جلسه ای کلاس های مکالمه گروهی و خصوصی زبان انگلیسی کودکان ۳، ۴، ۵، ۶، ۷ ساله و مزایاییی که برای آن در نظر گرفته ایم آگاه شوید. کلاس های تدریس خصوصی ما در همه جای تهران شامل شرق، غرب، شمال و جنوب تهران برگزار می شود و در صورت تقاضای شما عزیزان امکان برگزاری دوره مکالمه زبان انگلیسی در منزل توسط خانم نیز نیز وجود دارد.

کلاس خصوصی پی تی ای

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *