ماه های میلادی به فارسی

همانطور که میدانید تقویمی که در کشور ما استفاده می شود، تقویم شمسی است و بسیاری از کشورهای دنیا از تقویم میلادی استفاده می کنند. عدم تطابق تاریخ ها و مناسبتهای این دو تقویم به یک چالش برای ما ایرانی ها تبدیل شده است. به همین جهت نیاز داریم که ترتیب ماه های میلادی را بدانیم و روش تیدیل تاریخ و ماه های میلادی به شمسی را یادبگیریم.

ماه های میلادی به ترتیب

 1. ژانویه (January) دارای ۳۱ روز
 2. فوریه (February) دارای ۲۸ یا ۲۹ روز
 3. مارس یا مارچ (March) دارای ۳۱ روز
 4. آوریل یا آپریل (April) دارای ۳۰ روز
 5. مه یا می (May) دارای ۳۱ روز
 6. ژوئن یا جون (June) دارای ۳۱ روز
 7. ژوئیه یا جولای (July) دارای ۳۱ روز
 8. اوت یا آگوست (August) دارای ۳۱ روز
 9. سپتامبر(September) دارای ۳۰ روز
 10. اکتبر (October) دارای ۳۱ روز
 11. نوامبر (November) دارای ۳۰ روز
 12. دسامبر (December) دارای ۳۱ روز

 

ماه های تقویم میلادی

 

هر کدام از ماه های میلادی تقریبا دو سوم از روزهای خود را در یکماه شمسی طی می کنند و دو روز آخر را در ماه بعدی خواهند بود. ماه اول میلادی که ژانویه نام دارد در روز یازدهم دی ماه شروع می شود و ۳۱ روزه است.

 

معادل ماه های شمسی با میلادی

به طورکلی می توان ماه های میلادی را با ماه های شمسی به صورت زیر تطبیق داد . ولی هم چنین باید بدانید .که این تطابق نسبی است و در برخی سال ها یک روز تفاوت و جابه جایی وجود دارد.

 • ۱۱دی تا ۱۱ بهمن ماه ژانویه
 • ۱۲بهمن تا ۹اسفند ماه فوریه
 • ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین ماه مارچ
 • ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ماه آوریل
 • ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد ماه می
 • ۱۱ خرداد تا ۹ تیر ماه ژوئن
 • ۱۰ تیر تا ۹ مرداد ماه ژوئیه
 • ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور ماه اوت
 • ۱۰ شهریور تا ۸ مهر ماه سپتامبر
 • ۹ مهر تا ۹ آبان ماه اکتبر
 • ۱۰ آبان تا ۹ آذر ماه نوامبر
 • ۱۰ آذر تا ۱۰ دی ماه دسامبر

 

معادل ماه های میلادی با شمسی نیز به این صورت است:

 

از تاریخ ماه تا تاریخ ماه برابر با ماه
۲۱ مارس (مارچ) ۲۰ آوریل (آپریل) فروردین
۲۱ آوریل (آپریل) ۲۱ مه (می) اردیبهشت
۲۲ مه (می) ۲۱ ژوئن (جوئن) خرداد
۲۲ ژوئن (جوئن) ۲۲ ژوئیه (جولای) تیر
۲۳ ژوئیه (جولای) ۲۲ اوت (آگوست) مرداد
۲۳ اوت (آگوست) ۲۲ سپتامبر (سپتمبر) شهریور
۲۳ سپتامبر (سپتمبر) ۲۲ اکتبر مهر
۲۳ اکتبر ۲۱ نوامبر (نومبر) آبان
۲۲ نوامبر (نومبر) ۲۱ دسامبر (دسمبر) آذر
۲۲ دسامبر (دسمبر) ۲۰ ژانویه (جنیوئری) دی
۲۱ ژانویه (جنیوئری) ۱۹ فوریه (فبریوئری) بهمن
۲۰ فوریه (فبریوئری) ۲۰ مارس (مارچ) اسفند

دانستن معادل تاریخ های شمسی در تقویم میلادی چه کمکی به ما می کند؟

اپلیکیشن ها، گوشی های موبایل و.. را که با تاریخ میلادی کار می کنند تنظیم کنیم.

می توانیم تاریخ تولدمان را به میلادی تبدیل کنیم.

می توانیم برای سفرهای خارجی برنامه ریزی کنیم  و در جشن ها و مناسبت های سایر کشور ها شرکت کنیم.

برای تنظیم قرار ملاقات و انجام امور رسمی و اداری با همکاران خارجی به آن نیاز داریم.

 

یادگیری زبان انگلیسی در منزل

در سال های اخیر فراهم شده امکانات و شرایط برگزاری کلاس های آموزشی زبان انگلیسی در آموزشگاه ها برای کودکان و نوجوانان باعث شده که آنها از سنین پایین تر در محیط یادگیری قرار بگیرند و خیلی راحت تر با مفاهیم، جملات و اصطلاحات زبان انگلیسی آشنا شوند و آنان را به خاطر بسپارند. علاوه بر فرصتی که برای شرکت در کلاسهای حضوری ایجاد شده است، بنا بر دلایل مختلف برخی از افراد ترجیح می دهند که یادگیری زبان انگلیسی را در منزل خود تجربه کنند. به همین علت قصد داریم تا آموزشهایی را که به یادگیری بهتر زبان خانه کمک می کند بپردازیم. اگر شما نیز علاقه مند به یادگیری زبان در منزلتان هستید با ما همراه شوید.

 

چند توصیه ابتدایی برای شروع یادگیری زبان انگلیسی

۱- در ابتدای مسیر هدف خود را مشخص کنید.

نوشتن اهداف باعث می شود که مسیر مقابل خود را بهتر بشناسید و منابع را با توجه به سطح زبان انگلیسی و هدفتان تهیه و مطالعه کنید.

 • ممکن است بنا به علاقه ای که به مشاهده فیلم ها و یا گوش دادن به زبان انگلیسی دارید، دوست داشته باشید بدون دیدن زیرنویس فیلم و یا متن آهنگ بتوانید متوجه مفهوم آن شوید.
 • بتوانید با دوستان خود مکالمات انگلیسی خوبی داشته باشید.
 • بنا بر شرایط شغلیتان و سفر های کاری نیاز داشته باشید که بتوانبد انگلیسی بنویسید و صحبت کنید.
 • قصد سفر به کشور های خارجی به عنوان توریست را داشته باشید.
 • تصمیم داشته باشید که برای همیشه به برای کار یا تحصیل مهاجرت کنید.
 • در آزمون های مطرح زبان انگلیسی نظیر آیلتس، تافل و…. شرکت کنید.

 

۲- تعیین سطح انجام دهید.

شرکت در جلسات تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت حضوری و یا مجازی و انجام مشاوره با اساتید زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بتوانید با توجه به هدفی که دارید در مسیر صحیح قرار بگیرید و نقشه راه داشته باشید.

 

۳- تمرین روزانه را در برنامه ریزی های خود داشته باشید.

از آنجایی که زبان انگلیسی فرار است، یادگیری آن نیز باید به صورت مستمر صورت بگیرد. برای تمامی بخش های مختلف نظیر چهار مهارت اصلی یعنی: تقویت لیسنینگ، رایتینگ، ریدینگ و اسپیکینگ ، گرامر و یادگیری لغات زمان در نظر بگیرید. پیشنهاد ما برای اینکه در ابتدای راه با فشردگی مطالب برای یادگیری رو به رو نشوید و احساس خستگی نکنید، مطالعه روزی ۴ ساعت است. اما اگر در یادگیری زبان انگلیسی عجله دارید با مطالعه روزی حداقل ۸ ساعت می توانید طی ۲ – ۳ ماه به سطح مطلوبی برسید.

 

چند روش برای تقویت زبان انگلیسی در منزل

منابع معتبر انتخاب کنید. همیشه در انتخاب منابع آموزشی، به اعتبار و صحت منابع توجه کنید و منابعی را انتخاب کنید که از نظر محتوای آموزشی در بهترین سطح قرار دارند و مورد تایید مراجع آموزشی معتبر هستند. این منابع شامل کتاب‌ها، مقالات، پادکست‌ها و ویدیوهای آموزشی می‌شوند. به طور مثال برای یادگیری آیلتس از منابع آیلتس بدون استاد که از منابع مورد تایید کمبریج انگلستان هستند استفاده کنید.

 

با دوستانتان انگلیسی صحبت کنید. دوستان خود یک جلسه برگزار کنید. یک دور همی کوچک هم روش خوبی برای تمرین زبان انگلیسی است. علاوه بر صحبت کردن در مورد مسائل روزمره می توانید داستان بسازید یا داستان هایی که در گذشته خوانده اید را به زبان انگلیسی به آنها تعریف کنید. تماشای فیلم و یا شنیدن موسیقی ورد علاقه تان در جمع دوستان و صحبت کرن در مورد آن نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

 

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی را روی تلفن همراه و تبلت خود نصب کنید. برنامه های مفید آموزش زبان با به کار گرفتن شیوه های جدید آموزشی و تبدیل آن به به یک سرگرمی توانسته‌اند ابزاری را طراحی کنند که ده‌ها بار راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر از نرم‌افزارهای پیچیده و بی‌نتیجه گذشته شما را به هدفتان می رساند. بزرگترین حسن این ابزارها هم این است که هزینه‌ای اکثر آنها رایگان هستند و می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از آنها استفاده کنید.

 

در انجمن ها و شبکه های اجتماعی انگلیسی زبان عضو شوید و با افراد در مورد موضوعات مورد علاقه خود صحبت کنید. در ارتباط بودن با افرادی که در کشور های انگلیسی زبان زندگی می کند، این کار علاوه بر اینکه اشتیاق زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی رد شما ایجاد می کند، یه شما کمک می کند که با نوع مکالمه ها، گرامر، کلمات و اصطلاحاتی که استفاده می کنند آشنا شوید.نکته مهمی که در این روش وجود دارد حس نیاز به پاسخ دادن به افراد مختلف است. این حس به شما انگیزه می‌دهد تا سریع‌تر یک پاسخ خوب و بدون ایراد آماده کنید. بحث کردن با افرادی که عقاید و سلایق متفاوتی دارند مانند  یک موتور انگیزشی برای شما خواهد بود تا بیشتر بنویسید، برای این کار نیاز به تمرین بیشتر نیاز دارید تا دایره لغات خود را بزرگتر کنید و تا جایی پیش بروید که بتوانید استدلالهای پیچیده را به زبان انگلیسی بنویسید.

 

 

انگلیسی فکر کنید. سعی کنید در مورد هر موضوعی که در ذهن دارید با کلمات انگلیسی فکر کنید و رفته رفته از کلمات جدیدتر استفاده کنید.ساده ترین حالت این روش این است که هر چیزی را که در اطرافتان می بینید و هر اتفاق روزمره ای که برایتان رخ می دهد را با زبان انگلیسی برای عزیزانتان تعریف کنید، جلو آینه برای خودتان بازگو کنید و یا در دفترچه ای یادداشت کنید. بعد از مدتی متوجه میشوید که دیگر لازم نیست جمله ای را در ذهنتان ترجمه کنید و پس از آن وقتی یک مکالمه واقعی داشته باشید میبینید که میتوانید افکارتان را راحتتر ابراز کنید. در مورد اشتباهات هنگام گفتن جملات نگران نباشید، مهم ترین هدف انجام این تمرین، تسلط و روان بودن است. برای تصحیح اشتباهاتتان می توانید صدایتان را ضبط کنید و دوباره گوش کنید که ببینید کجاها اشتباه کرده اید.

 

تمرین مکالمه زبان

 

در کلاس های آنلاین شرکت کنید. با این کار بدون اینکه نیاز اینکه حضور فیزیکی در کلاس درس داشته باشید، می توانید در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی حاضر شوید. این کلاس ها بسته به انتخاب شما به صورت خصوصی، نیمه گروهی و یا گروهی برگزار می شود. در ارتباط بودن با اساتید مطرح و با تجربه باعث می شود که فرایند یادگیری شما با سرعت بیشتری اتفاق بیفتد، چرا که در این کلاس ها پس از انجام تعیین سطح برای شما برنامه ریزی انجام می شود و استاد زبان انگلیسی در طی جلسات دوره آموزشی به تمرین و تکرار آموزش ها و رفع اشکال شما می پردازد و می توانید روند پیشرفت خود را به خوبی احساس کنید. برای شرکت در کلاس های آموزش مجازی کافی است یک اینترنت پرسرعت، لپتاب یا گوشی موبایل هوشمند، میکروفون و هدفون داشته باشید.

 

 

روش ساخت و استفاده از جعبه لایتنر زبان انگلیسی

طبق توصیه اساتید زبان انگلیسی و تجربیات زبان آموزان و داوطلبان آزمون های مطرح نظیر آیلتس و تافل استفاده از جعبه لایتنر زبان انگلیسی یکی از موثر ترین روش ها برای یادگیری لغات جدید، تمرین تلفظ لغات و عبارات و حفظ اصطلاحات کوتاه به شمار می آید. روش استفاده از جعبه لایتنر بگونه ای است که مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت شما منتقل می شود و شما می توانید با تعداد دفعات کمتر مطالب جدید را مرور کنید و آنها را برای همیشه به خاطر بسپارید. در ادامه این مقاله چگونگی ساخت و همپنین طرز استفاده از جعبه لایتنر را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید از نتایج کار با آن بهره مند شوید.

چطور جعبه لایتنر بسازیم؟

ساده ترین روش برای ساخت جعبه لایتنر زبان تهیه جعبه مستطیلی شکل (مانند جعبه دستمال کاغذی)، فلش کارت آموزشی، تقویم و تعدادی کارت رنگی است. با این وسایل باید طبق مراحل زیر حمل کنید:

 

ساخت جعبه لایتنر

 

 1. با استفاده از کارت های رنگی فضای داخلی جعبه ای که در اختیار دارید را به گونه ای به ۵ قسمت تقسیم کنید اندازه هر خانه باید دو برابر قبلی باشد.
 2. پس از تقسیم بندی جعبه کارت های رنگی را در جاهایی که مشخص کرده اید بچسبانید.
 3. روی بخش های ایجاد شده به ترتیب از کوچکترین تا بزرگترین بخش را شماره گذاری کنید. به همین سرعت جعبه لایتنر شما آماده می شود!

 

استفاده از جعبه لایتنر از متداولترین روش هایی است که در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس، تافل و مکالمه برای تقویت واژگان ضروری به داوطلبان آموزش داده می شود. تا کنون زبان آموزان بسیاری با این روش در مدت کوتاهی دامنه لغات خود را تا حد مطلوبی گسترش داده اند.

 

چطور با جعبه لایتنر کار کنیم؟

پس از خرید و یا ساخت جعبه لایتنر نیاز است که روش استفاده با آن را نیز بدانید. برای این کار فلش کارت هایی که می خواهید به وسیله آنها مطالب جدیدیبه خاطر بسپارید را درون خانه هایی که به کمک کارت های رنگی ایجاد کرده اید قرار می دهید و هر روز فلش کارت های روز های قبل را می خوانید. استفاده از جعبه لایتنر روزانه ۳۰ دقیقه زمان می برد اما بازدهی عالی و بسیار بالایی دارد. در ادامه شیوه مرور لغات در ۴ روز را به شما آموزش می دهیم:

روز اول: مشخص کنید که چه مطلبی را می خواهید بخوانید. فرض می کنیم قرار است لغات زبان را حفظ کنید. یک دور فلش کارت ها را مرور کنید تا لغات در ذهنتان بماند. سپس آنها را در خانه اول قرار دهید. در آخر جعبه را کنار بگذارید.

روز دوم: دوباره به سراغ جعبه لایتنر بروید. فلش کارت های خانه اول را بردارید و یکی یکی بخوانید. اگر لغت داخل فلش کارتی را بلد بودید آن را داخل خانه دوم قرار دهید. اگر بلد نبودید آن را به خانه اول برگردانید. مطابق روز اول، امروز هم به تعداد دلخواهی فلش کارت به ردیف اول اضافه کنید. با این حساب الان در ردیف اول دو چیز وجود دارد:

 1. فلش کارت هایی که بلد نبودید و به ردیف دوم راه پیدا نکردند.
 2. فلش کارت های جدیدی که امروز اضافه کردید.

نکته: مهم نیست که فلش کارت های این ۲ موردی که ذکر شد با هم ادغام شود.

 

یادگیری با جعبه لایتنر زیان

 

روز سوم: همیشه کار را از خانه ای شروع کنید که ظرفیتش تکمیل شده است. خانه دوم شامل ۲ ظرفیت است که با کارت رنگی جدا شده بود. واضح است که جلوی کارت رنگی خالی است، پس ظرفیتش تکمیل نشده است. بروید سراغ خانه اول که ظرفیتش تکمیل شده است (خانه اول یک ظرفیتی بود). فلش کارت های خانه اول را بردارید و بخوانید. اگر بلد بودید، درون خانه دوم بعد از کارت رنگی بگذارید. اگر بلد نبودید دوباره آنها را به خانه اول برگردانید.

روز چهارم: در روز چهارم خانه دوم که ۲ ظرفیتی بود تکمیل شده است. پس کار را با خانه دوم شروع کنید. همیشه هر خانه ای را که می خواهید شروع کنید، از فلش کارتهای جلوی آخرین کارت رنگی شروع کنید. کار را با فلش کارت های جلوی کارت رنگی خانه دوم شروع کنید. لغت درون فلش کارت را بخوانید. اگر بلد بودید درون خانه سوم قرار دهید. در غیر این صورت آن فلش کارت را به خانه اول برگردانید. بعد بروید سراغ خانه اول که ظرفیتش تکمیل شده است. فلش کارت را بخوانید اگر بلد بودید، ببرید درون خانه دوم پشت کارت رنگی قرار دهید. اگر هم بلد نبودید دوباره درون خانه اول بگذارید.

کار با جعبه لایتنر را در روزهای بعدی هم با همین روال ادامه دهید تا جایی که همه ردیف ها تکمیل شوند. پس از اینکه تمام مطالب روی فلش کارت ها را به خاطر سپردید، آنها را از جعبه خارج کنید و درون پاکت بگذارید.

آزمون‌های بین المللی اردیبهشت ماه لغو شدند

لغو آزمون های بین المللی اردیبهشتسازمان سنجش آموزش کشور از لغو آزمون های بین المللی اردیبهشت ماه سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا خبرداد.

به گزارش ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ برگزاری آزمون‌های TOEFL, GRE General, GRE Subject, IELTS, Life Skills, UKVI که قرار بود ۳۱ اردیبهشت ماه امسال برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

لغو این آزمون‌ها بر اساس هماهنگی به عمل آمده با موسسات ETS و IDP، صورت گرفته و زمان و نحوه برگزاری این آزمون ها از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پیش از این و بر اساس اعلام سازمان سنجش، به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، سایر آزمون های بین المللی در فروردین ماه نیز لغو شده بود.

منبع: ایسنا

دانلود کمبریج آیلتس ۱۴ + فایل صوتی (رایگان)

داوطلبان آزمون آیلتس که در کلاسهای گروهی آیلتس و یا در کلاس تدریس خصوصی آیلتس شرکت میکنند، پس از افزایش دانش خود در زمینه آیلتس باید وارد مرحله آمادگی آزمون آیلتس شوند.

که برای این منظور نیاز دارند تا نمونه سوالات معتبر آزمون آیلتس را داشته باشند و با تست اطلاعات و دانش خود پیش از آزمون اصلی آیلتس بصورت تمرینی و آزمایشی آزمون آیلتس را تجربه کنند و نقاط ضعف خود را شناسایی نمایند، چرا که انجام تست های آیلتس، آنها را با تیپ های مختلف سوال، زمان بندی، آخرین تغییرات و غیره آشنا تر میکند.

کمبریج آیلتس ۱۴، از جمله کتاب هایی است که در این زمینه توسط کمبریج چاپ و منتشر میشود که نمونه سوالات آزمون آیلتس را که اخیرا برگزار شده است، در اختیار داوطلبان آزمون آیلتس قرار میدهد.

موسسه بهکلام فایل pdf و فایل صوتی دموی کمبریج آیلتس ۱۴ را برای شما فراهم کرده است و بصورت رایگان میتوانید از طریق لینک های زیر دانلود نمایید:

 

دانلود رایگان کمبریج آیلتس ۱۴ (pdf – 107mb)

دانلود رایگان فایل صوتی کبریج آیلتس ۱۴ (zip – 61mb)

تکنیک های بالا بردن سرعت ریدینگ

تکنیک های بالا بردن سرعت ریدینگ پاسخی برای یکی از دغدغه هایی داوطلبان آزمون آیلتس به شمار می آید. داوطلبان همواره به دنبال روشی برای افزایش سرعت reading و پاسخ دادن به سوالات reading آزمون آیلتس هستند تا بتوانند به نتیجه بهتری دست یابند. در مقاله فوق روش هایی را معرفی می کنیم تا با بکارگیری انها بتوانید به مهارت درک مطلب خود کمک کنید و نمره خوبی از این آزمون کسب کنید

در ابتدا با سه مدل از تکنیک های خواندن متون انگلیسی و تاثیر آن ها در یافتن پاسخ انواع سوالات، آشنا می شویم و سپس به بررسی نکات مهم در این باره خواهیم پرداخت.

استراتژی های اصلی بخش Reading

سه استراتژي اصلي كه در آزمون نيز كاربرد فراواني دارند عبارتند از:

Skimming

Scanning

Reading for detail

هدف اصلي استفاده از استراتژي هاي مختلف در خواندن، صرفه جويي در زمان است. چرا كه ما بايد در مدت ۶۰ دقيقه به ۴۰ سئوال پاسخ دهيم. يعني هر سئوال يك و نيم دقيقه به اضافه خواندن متن كه جمعاً از حدود ۲۷۰۰ كلمه تشكيل شده اند. در طول دوره آماده سازي آزمون شما بايد با خواندن هر روزه متون مختلف اولاً سرعت متوسط خواندن را بالا ببريد؛ سرعت مطلوب خواندن حدوداً ۲۵۰ كلمه در دقيقه است. آيا تاكنون سرعت خواندن خود را اندازه گرفته ايد؟ يك متن فارسي و يك متن انگليسي انتخاب كنيد و به خود يك دقيقه زمان بدهيد. پس از اتمام وقت تعداد كلمات خوانده شده را شمارش كنيد. با چه سرعتي مي خوانيد؟ راه دوم اين است كه كل متن را تا انتها بخوانيد و زمان خواندن را به دست آوريد سپس تعداد كلمات متن را شمرده و سرعت متوسط خود را محاسبه كنيد (براساس تعداد كلمات خوانده شده در دقيقه)

تکنیک های بالا بردن سرعت ریدینگ

هم زمان با بالا بردن سرعت خواندن بر روي سه استراتژي ذكر شده در بالا تمرين كنيد. در ابتدا با اين تكنيك ها بيگانه ايد و احساس راحتي نمي كنيد. دوست داريد متن را از ابتدا تا انتها به دقت بخوانيد و به درك كامل از متن برسيد ولي فراموش نكنيد كه در امتحان هدف اصلي پاسخ دادن به سئوالات در مدت زمان كوتاه است. با تمرين هر روزه با اين سه استراتژي اصلي آشنا مي شويد و به آنها عادت مي كنيد. اينك به شرح مختصر هر استراتژي مي پردازيم و در درس هاي كتاب دائماً از شما خواسته مي شود تا آنها را تمرين كنيد.

چگونه به skimming  بپردازیم؟

Skimming درست مثل تماشای تبلیغ یک فیلم است. شما با دیدن تبلیغ یک فیلم می توانید به کلیات و موضوع فیلم پی ببرید هر چند از جزییات آن اطلاعی نداشته باشید. با استفاده از این تکنیک می توانید به کلیات موضوع یک متن پی برده و نیازی به پرداختن جزئیات آن ندارید. برای استفاده از این تکنیک مراحل زیر را انجام دهید:
۱. عنوان و اولین پاراگراف را بخوانید.
۲. همه عنوانهای اصلی و فرعی را بخوانید.
۳. اولین جمله از چند پاراگراف را بخوانید.
۴. به کلمات بولد (برجسته)، کج، نمودارها، لیست ها و تصاویر دقت کنید.
۵. چشمان خود را روی متن بلغزانید و روی کلماتیکه نمی دانید مکث کنید.
۶. سعی کنید مفهوم اصلی متن را بفهمید. برای این منظور ساده ترین کار پاسخ به این پنج کلمه است: چه کسی؟ چه چیزی؟ کجا؟ کِی؟ چرا؟
۷. بیش از ۷ دقیقه به skimming نپردازید.

توجه کنید که  Skim  کردن به این معنا نیست که متن را دقیق و با جزییات بخوانید . تنها فرصتی برای فهمیدن موضوع کلی متن می باشد . در نظر داشته باشید که حداکثر زمان برای skimming کل متن داده شده،۵ الی ۷ دقیقه می باشد .

۲ـ چگونه به Scanning بپردازیم؟

Scanning يعني خواندن سريع براي پيدا كردن جزئيات. با استفاده از تكنيك skimming شما توانستيد حدس بزنيد كه جواب مربوط به يك سئوال مثلاً در پاراگراف دوم است اما دقيقاً كجاي پاراگراف؟ اينك بايد به اسكن كردن پاراگراف يا بخشي از متن بپردازيد. در اين روش شما فقط به دنبال اطلاعات خاص مي گرديد و چشم هاي خود را به سرعت بر روي متن حركت مي دهيد. فراموش نكنيم كه كلمات موجود در سئوال هميشه در متن تكرار نمي شوند بلكه از كلمات ديگر هم معني استفاده مي شود، پس در اين روش به دنبال جزئيات مورد نظر و گاهي كلمات كليدي موجود در سئوال بگرديد. اين تكنيك بخصوص زماني كه سئوال از شما درباره جزئيات، نام افراد، مكان ها و … مي پرسد، بسيار مفيد است. همانند خواندن كلي، با اين روش نيز نمي توانيد به جواب دقيق و قطعي سئوالات برسيد. پس فايده اين روش چيست؟ صرفه جويي در زمان. روش اسكن به شما كمك مي كند تا بتوانيد مكان تقريبي هر سئوال را در حد جمله به دست آوريد. در واقع روش اول محدوده خواندن را در سطح پاراگراف تعيين مي كند و روش دوم به شما مي گويد جواب بايد در اين يك يا دو جمله پاراگراف باشد.

تقویت مهارت مهم Skimming و Scanning

برای اینکه بتوانید در آزمون  IELTS  به خوبی عمل کنید. باید مهارت skimming  و scanning  را بخوبی تقویت کنید.
طور کلی ما سرعت خواندن را در آزمون reading افزایش می دهیم زمانی که به دنبال معنی کلی یک پاراگراف یا متن هستیم که به این کار اسکیمینگ می گویند (Skimming) یا زمانی که به دنبال یک کلمه یا عبارت خاص در متن می گردیم که به این کار اسکنینگ می گویند.(Scanning) استفاده از این استراتژی ها بسیار مهم می باشد، اما اگر ما در پاسخ گویی به تمام سوالات آزمون ریدینگ آیلتس با این شیوه پاسخ دهیم نمراتی را از دست می دهیم مخصوصا زمانی که باید برروی جزئیات مهم تمرکز بیشتری کنیم.

۳-خواندن جزئیات (Reading for detail)

در اين استراتژي شما به خواندن دقيق جملات و كلمات آنها پرداخته و به معني آنها مي­انديشيد. استراتژي اول و دوم به شما كمك مي كنند كه براي پيدا كردن جواب سئوال ها كجاي متن را به دقت بخوانيد.

اين سه استراتژي از هم جدا نبوده و به مراحل مختلف تقسيم نمي شوند، بلكه شما بايد بتوانيد در هر لحظه از يك تكنيك به تكنيك ديگر برويد و از آنها به شكل دائمي استفاده كنيد. همان طور که ذكر شد در ابتدا آنها براي شما غريبه اند ولي مثل هر مهارت ديگري با تمرين،پس از مدتي به شكل خودكار از آنها استفاده خواهيد كرد.

تمرین۱

تست

ی۵۷ی۵۶

 

 

تعیین سطح

آزمون استاندارد تعیین سطح

شما باید متن وارد کنید
شما باید یک عدد مشخص وارد کنید

ده دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

ده دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی ، زبان علم ، فلسفه و صنعت است . آلمانی بعد از انگلیسی پر کاربرد ترین زبان دنیاست .

کسانی که آلمانی میدانند در واقع قدرتی برای دسترسی به اطلاعات ِ صنعتی و اقتصادی روز دنیا به دست می آورند . موسسه بهکلام دلیل عمده برای یادگیری زبان آلمانی را معرفی میکنم :

۱- آلمان مهمترین شریک اقتصادی ایران در اتحادیه اروپا و نیز دومین شریک اقتصادی ایران در دنیاست .

۲- آلمانی دومین زبان مهم خارجی بعد از انگلیسی در ایران است و در اتحادیه اروپا بیش از دیگر زبان ها با آن صحبت می شود .

۳- آلمان مهم ترین قطب صنعتی دنیاست و امکانات بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل برای دانشجویان ایرانی ِ رشته های صنعتی عرضه می کند .

۴- مقر بسیاری از شرکت های بین المللی در آلمان یا کشور های آلمانی زبان ِ سوئیس و اتریش است .

۵- بسیاری از کتابهای ایران شناسی توسط شرق شناسان آلمانی نوشته شده و همواره فضای فرهنگی دوستانه ای بین دو کشور و دو ملت وجود داشته است .

۶- آلمانی زبان علم و صنعت است .

۷- شباهت ساختار و به خصوص واژگان زبان آلمانی به انگلیسی فراگیری این زبان را آسان تر میسازد .

۸- آلمانی زبان ِ گوته ، نیچه ، کافکا ، موتزارت ، بتهوون ، باخ ، فروید و اینشتاین است

و کسیکه آلمانی یاد میگیرد فرهنگ یکی از بزرگترین مراکز هنری و فلسفی اروپا را کشف میکند .

۱۰- بیشترین جهانگردانی که از اروپا به ایران سفر می کنند آلمانی هستند .

آلمانی درآمد زا ترین زبان دنیاست .

اصطلاحات رایج در فیلمها

اصطلاحات رایج در فیلمها

 • ?Don’t dare do that again!
  دیگه نبینم از این غلط ها بکنی!
 • ?Ok, now give!
  خوب بنال ببینم!
 • ? I’ll teach you!
  حالا بهت نشون میدم!
 • ?Quite a party!
  عجب مهمانی ای!
 • ?It was heaven!
  محشر بود!
 • ?There is a dear!
  قربونت برم!
 • ?My foot!
  چه مزخرفاتی! ، چه جفنگیاتی!
 • ?It’s a matter of sink or swim!
  مسئله ی مرگ و زندگی است!
 • ?Be quick about it!
  لفتش نده
 • ? Sugar!
  گندش بزنن
 • ?Hang him!
  گور پدرش!
 • ?Don’t pick on me!
  گیر نده!
 • ? Like fun!
  تو گفتی و من هم باور کردم

چند فعل کاربردی برای بیان قطع کردن گوشی

چند فعل کاربردی برای بیان قطع کردن گوشی

زبان آموز محترم توجه داشته باشید یادگیری زبان انگلیسی و یا سایر زبان ها نیازمند تلاش مستمر شما می باشد ولی به جرئت میتوانیم ادعا کنیم موسسه زبان های خارجه دنیای زبان با ۲۰ سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر زبان ها تنها موسسه قدرتمند در سطح تهران میباشد که می تواند با استفاده از اساتید مجرب خانم و آقا که همگی تحصیل کرده خارج از کشور میباشند ، شمارا در کوتاه ترین زمان ممکن به اهداف خود نزدیک کند.در ادامه مطلب میخواهیم شما را با چند فعل کاربردی برای بیان قطع کردن گوشی آشنا کنیم.

در زیر می توانید با چند فعل کاربردی برای بیان قطع کردن گوشی در تدرس خصوصی زبان بیشتر آشنا شوید :

☎️۱-hang up
قطع کردن

?He said goodbye and hung up.
خداحافظی کرد و گوشیو گذاشت

?Hey don’t hang up on me, I’m not finished yet!
هی قطع نکن هنوز حرفم تموم نشده

☎️۲-put the phone down
گوشی را گذاشتن

?He said goodbye and put the phone down.
خداحافظی کرد و گوشیو گذاشت

☎️۳-the phone went dead
تلفن قطع شد

? sorry, the phone went dead

☎️۴-slam thhe phone
گوشی را محکم قطع کردن

? she angrily slammed the phone
با عصبانیت گوشی رو قطع کرد(محکم گوشی رو گذاشت)

 

 

توضیحات در مورد آموزشگاه دنیای زبان و تدریس خصوصی زبان انگلیسی و سایر زبانها:

چنانچه تمایل دارید بدانید که چگونه ما میتوانیم این ادعا را به واقعیت برسانیم میتوانید همین حالا با مشاورین ما تماس گرفته و از روند آموزشی و پیگیری های مستمر سوپروایزر محترم مطلع شوید.

موسسه زبان های خارجی دنیای زبان با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه آموزش تدریس خصوصی زبان انگلیسی و یادگیری سریع زبان انگلیسی به صورت فشرده با اساتید تحصیل کرده و باتجربه از کشور انگلیس و آمریکا و همچنین آمادگی برای آزمون های های TOEFL – IELTS و آموزش زبان انگلیسی در منزل و محل کار و نیز آموزشگاه آماده ارائه خدمات می باشد.

 

 

ویژگی های منحصر به فرد متفاوت ترین موسسه زبان های خارجی تهران

 • آموزش مکالمه تضمینی بین ۳۵ الی ۷۰ جلسه با جدیدترین و بروزترین متدهای آموزش
 • دوره های ویژه از پایه تا پیشرفته
 • مشاوره و برنامه ریزی زیر نظر سوپروایزر تحصیلکرده خارج از کشور
 • دوره های فشرده کاملا کاربردی جهت مصاحبه، کار و تحصیل، مهاجرت، سفر، دوره های بازرگانی و مکالمات جهانگردی
 • دوره های ویژه آمادگی آزمون سفارت
 • برگزاری کلاس های ویژه شاغلین پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل
 • دوره های ویژه اشخاص، پزشکان، مهندسین، متخصصان، مدیران، پرسنل و …
 • اعزام بهترین اساتید خانم و آقا به تمام نقاط تهران
 • متفاوت ترین مرکز زبان های خارجه تهران
 • آموزش خصوصی زبان انگلیسی (به صورت تضمینی)
 • زیر نظر مدیریت آموزش، سوپروایزر و مشاورین تحصیلی کرده در خارج از کشور
 • آموزش چهارمهارت زبان همزمان برای امتحانات  IELTSدر موسسه زبان های خارجه دنیای زبان
 • برگزاری کلاسهای ویژه GREدر موسسه زبان های خارجه دنیای زبان
 • نظارت، پشتیبانی آموزشی برای کلاسهای (خصوصی)
 • ارتباط مشاورین و سوپروایزرین مجرب با زبان آموز پایان هر ۵ جلسه
 • برگزاری امتحان مصاحبه و مهارت های دیگر پایان هر ده جلسه
 • مدرسین در تمام نقاط تهران، کرج، شهرری آماده همکاری می باشند
 • اساتید با سابقه کار بالا و تحصیل کرده های داخل کشور و خارج از کشور
 • اساتید بسیار با تجربه و سابقه های عالی آموزشی جهت اعزام برای تدریس خانم ها و کودکان (خانوادگی)
 • کلاس های ویژه درک فیلم، ترجمه فیلم، بحص آزاد
 • کلاس های ویژه شاغلین پنجشنبه و جمعه ها و حتی ایام تعطیل
 • آموزش کودکان با مدرک و امتحانات و اساتید با سابقه و تجربه آموزش کودک و نوجوان و پشتیبان آموزشی زیر نظر سوپروایزر تحصیلکرده از خارج از کشور
 • یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن